Redakce ProSvět.cz
27 listopadu, 2016

Určitě znáte kokosové tyčinky v čokoládě s názvem Bounty. Pokud máte rádi právě toto spojení a chcete si je vyrobit doma, máme pro vás skvělý recept. Dlouho jsem něco podobného chtěla vyzkoušet a potěšilo mě, že nemusím vytvářet jen tyčinky, ale mohu vyformovat i kulky a takový recept udělat třeba ik Vánočnímu stolu.

 

 

Budete potřebovat:

  • dvě mléčné čokolády
  • 3 hrnky kokosu
  • 1 hrnek salka

Postup:

Jednodušší to už snad ani nemůže být. Kokos si vysypeme do misky a přilijeme k němu salko. Celé to pořádně promícháme a necháme chvíli odstát.

bounty1[hana-code-insert name='google' /]
Připravíme si plech na pečení nebo pracovní desku, na kterou dáme pečící papír. Z kokosové hmoty v rukou vytvarujeme tvar tyčinek, případně kdo chce, může vytvarovat i kulky nebo kostky. Pak je třeba umístit tyčinky alespoň na půl hodiny do mrazáku, aby se nám s nimi snadněji pracovalo.

bounty2[hana-code-insert name='Dole' /]
Mezitím si rozpustíme mléčnou čokoládu a připravíme si ji do misky. Neměla by být horká, spíše by měla být už trochu vychladlá. Posledním krokem už je jen obalování kokosových tyčinek v čokoládě.

bounty3Obalené tyčinky opět naskládáme na plech nebo pracovní desku pokrytou pečícím papírem. Můžeme dát ještě chvíli do mrazáku nebo lednice. Dobrou chuť.

Sdílejte článek