Dort z kuřecích prsou, který si naprosto zamilujete

Kuřecí prsa jsou plná bílkovin a libového masa, přesto je mnoho lidí nemá příliš v oblibě. Při přípravě totiž stačí málo, aby se ze šťavnatého masa stala suchá hmota bez chuti. S tímto receptem ale nic takového nehrozí. Naučte se připravovat kuřecí prsa ve slaném dortu tak, aby se vám vždy povedla a nikdy nebyla vysušená. Co budete potřebovat?

  • 9 vajec (oddělte bílky od žloutků)
  • 1 kuřecí prso
  • 200 g nízkotučného sýra nebo tvarohu
  • ¼ šálku nízkotučného kefíru
  • Smetana na vaření

Jak postupovat

Samozřejmě se vám bude hodit také sůl, pepř či další koření na dochucení. Chybu neuděláte ani s trochou česneku. Nejprve kuřecí prsa nakrájejte na tenké plátky nebo na proužky. Vložte je do mísy a nalijte na ně trochu smetany na vaření. Nechte prsa asi dvacet minut marinovat, aby získaly jemnou chuť.

https://www.tudasfaja.com/

Přiveďte v hrnci trochu vody k varu. Mírně osolte a vložte do ní kuřecí kousky. Vařte zhruba půl hodiny a pravidelně při tom maso kontrolujte. Pokud jste ho nakrájeli na menší kousky, stačí je povařit zhruba dvacet minut. Uvařené maso vyndejte z vody a chvíli počkejte, než kuřecí prsa vychladnou. Poté je nakrájejte na malé kostičky.

Čtěte také: Jak si dokonale zavařit zeleninu?

https://www.tudasfaja.com/

Maso prokládejte omeletou

Z vajec budete potřebovat devět bílků a celkem tři žloutky. Rozdělte je do třech misek – do každé misky rozklepněte tři bílky a jeden žloutek. Promíchejte a rozšlehejte vidličkou. Z každé směsi v misce pak na pánvi osmahněte tenkou omeletu. Odložte je stranou.

https://www.tudasfaja.com/

Tvaroh nebo nízkotučný sýr mezitím smíchejte s kořením podle chuti a s prolisovaným česnekem. Přidejte kefír a případně osolte a opepřete. Vezměte větší talíř, položte na něj jednu omeletu, potřete připravenou tvarohovou či sýrovou pomazánkou.

https://www.tudasfaja.com/

Posypte třetinou kuřecích kostiček. Postup opakujte ještě dvakrát, dokud vám nedojdou ingredience.

https://www.tudasfaja.com/

Mezi jednotlivé vrstvy můžete přidat také čerstvé listy salátu nebo baby špenát.

https://www.tudasfaja.com/

Před podáváním nechte kuřecí dort odležet alespoň dvě hodiny v lednici.