Exotické palačinky si vychutná celá rodina a jsou dokonale nadýchané!

Palačinky jsou milovanou snídaní, kterou si vychutnají děti i dospělí. Budete se divit, ale v každé zemi se připravují trochu jinak. Jestli si chcete vychutnat malou změnu, měli byste vychutnat palačinky podle marockého receptu. Nadýchanější a chutnější snídani jste již dlouho neměli. Navíc si budete připadat jako na dovolené, když si připravíte tento jedinečný pokrm!

Co budete potřebovat?

Na přípravu těchto vynikajících palačinek potřebujete trochu víc ingrediencí, ale zaručeně je máte všechny doma. Připravte si 300 ml teplé vody, 300 ml teplého mléka, 1 lžičku vanilkového cukru, 1 vejce, 1 lžíci medu, 1 lžíci droždí, špetku soli, 125 gramů krupice, 300 gramů mouky a 1 lžičku prášku do pečiva. A samozřejmě si připravte marmeládu, šlehačku, javorový sirup nebo ovoce podle toho, co si chcete dát na palačinky.

Pracovní postup

Do hluboké mísy nalijte teplou vodu s mlékem. Potom přidejte cukr, vejce, med, droždí a špetku soli. Do směsi nasypte prosátou mouku a krupici. Jestli nechcete mít ve směsi hrudky, můžete použít ponorný mixér.

Čtěte také: Lahodná polévka, ze které vám druhý den nic nezbyde

cpykami.ru

Až budete mít vše promíchané, přidejte prášek do pečiva a promíchejte metličkou. Mísu zakryjte látkovou utěrkou a nechte 1 hodinu kynout.

cpykami.ru

Potom byste měli mít připravenou dokonalou směs na marocké palačinky. Na pánev nalijte malé množství oleje, nechte ho rozpálit a přidejte nadýchané těsto.

cpykami.ru

Smažte palačinky z obou stran do zlatova.

cpykami.ru

Hotové palačinky si můžete vychutnat s mnoha příchutěmi. Nejlepší je med, džem nebo zakysaná smetana. Přidat můžete i čerstvé ovoce, šlehačku nebo cokoli, co máte na palačinkách rádi.

cpykami.ru

Nejlepší pokrmy z Maroka

Chcete ochutnat další vynikající pokrmy z této exotické země? Národním jídlem je tajine, což je směs masa, růže a zeleniny. Místní lidé milují saláty z rajčat a oliv, které jsou velmi lehké a zdravé. Arabský chléb se podává prakticky ke každému hlavnímu jídlu. Jestli máte chuť na sladké, měli byste ochutnat mandle v karamelu nebo turecký med.

Zdroj: cpykami.ru