David Hampl
28 dubna, 2022
, ,

Masové kuličky, které si sami vyrobíte z mletého masa, k tomu uvařené těstoviny a také lahodná sýrová omáčka – to je kombinace, které jen těžko odoláte. Jak si vykouzlit skvělý oběd, který nezabere mnoho času, ale bude to pokrm, který budete dělat každý den? Prozradíme postup krok za krokem.

Co si připravit na masové kuličky?

Jídlo se bude hodit do každého ročního období, ocení ho především ti, kteří milují maso a těstoviny. Mezi takové patří hlavně děti, které potěšíte tím, že jim uvaříte těstoviny ve tvaru mašlí. Těstoviny navíc můžete uvařit pokaždé jiné a jídlo tak bude vypadat jinak. Pro děti je to elegantní řešení. Pozměnit můžete také koření nebo bylinky, podle vaší chuti. Na výrobu kuliček si připravte:

  • 400-500 g mletého masa
  • 300-350 g těstovin ve tvaru mašle, ale mohou být i jiné
  • 200 ml 30 % smetany
  • 200 g smetanového sýra
  • Svazek pažitky
  • Sůl, koření na mleté maso a pepř podle chuti

Teď už se můžete vrhnout do samotné přípravy. Maso dejte do mísy, osolte, opepřete a přidejte koření na mleté maso. Nejlépe zpracujte ručně, aby se maso dokonale s kořením spojilo. Následně vytvořte malé kuličky.

https://kasiawgarach.pl/

Díky sýru bude omáčka smetanová

Nasekejte si pažitku, a na rozpáleném oleji opečte kuličky dohněda.

https://kasiawgarach.pl/

Až budete mít maso hotové, přidejte na pánev smetanu a tavený sýr.

https://kasiawgarach.pl/

Na mírném ohni občas zamíchejte, dokud nebude sýr zcela rozpuštěný. V omáčce by neměly zůstat žádné hrudky, proto míchejte do doby, než bude omáčka jednotná.

https://kasiawgarach.pl/

Těstoviny si uvařte zvlášť v osolené vodě. Při jejích cezení si ponechte trochu vody z těstovin. Hotovou omáčku ještě osolte a opepřete. Smíchejte s těstovinami, a pokud máte pocit, že je hustá, přidejte vodu z těstovin. Nakonec celý pokrm ozdobte pažitkou a můžete podávat.

https://kasiawgarach.pl/

Jídlo bude milovat celá vaše rodina a určitě budete mít úspěch také na oslavách, protože je to jednoduché jídlo, které je hotové během chvilky.

https://kasiawgarach.pl/

Zdroj: kasiawgarach.pl

Sdílejte článek