David Hampl
22 listopadu, 2021
, ,

Pokud víte, že přijde návštěva a nemáte tip, čím je pohostit, určitě vyzkoušejte dnešní recept. V něm si připravíte krémový dezert, který bude plný sušenek, pudinku a čokolády. Ocení ho nejen děti, ale skvěle se hodí ke kávě nebo odpolednímu čaji.

Vynikající krémový dezert hotový během chvilky

Na tento dezert budete potřebovat jen několik suroviny, které ale ocení především malé děti. Připravte si:

  • 200 g sušenek
  • 700 ml mléka
  • 80 g vanilkového pudinkového prášku
  • 250 ml tekutého krému
  • 120 ml smetany na vaření
  • 80 g hořké čokolády

Příprava je také jednoduchá. Sušenky pokapejte mlékem, dejte do zapékací místy a udělejte vrstvu, která bude rovnoměrná. Takto připravené dejte bokem a připravte si pudink podle návodu na obalu. Ještě horký pudink pak nalijte na sušenky, rovnoměrně rozetřete a nechte zcela vychladnout v lednici.

Poleva bude z čokolády a smetany

Smíchejte krém a rozetřete ho na pudink, který musí být zcela vychladlý. Zformujte do jednotného tvaru a vložte další řadu sušenek, kterou potřete pudinkem. Na polevu si připravte čokoládu a smetanu. Obojí dejte do parní lázně a míchejte, dokud nezískáte hladkou konzistenci. Poté nalijte směs na sušenky.

Dezert poté uložte do ledničky alespoň na několik hodin, nejlépe ale na celou noc. Můžete podávat s čerstvým ovocem, jako jsou jahody, borůvky nebo banány. Je to výtečný dezert, který ocení nejen děti, ale také dospělí. Jako sušenky můžete použít klasické máslové, ale můžete si vyhrát i s nimi. Zkuste jiný druh sušenek, můžete také zvolit jiný než vanilkový pudink a vyrobit tak čokoládový dezert.

V tomto případě můžete udělat dort, který bude pokaždý jiný. Pomoci vám mohou také děti, pro které to bude zábava a nemusíte se ničeho obávat. Tím, že je bez pečení, máte usnadněnou práci, a navíc recept na dezert můžete nabídnout i přátelům a známým, pokud jim bude chutnat. A my věříme, že bude!

Sdílejte článek