Jak správně pít whisky?

V českých končinách jen málokdo ví, jak se má správně pít whisky. Představte si lahodnou sladkou chuť zakončenou kouřovým nádechem. V jednotlivých částech světa se tento tmavý alkoholový mok pije úplně jinak. V takovém Skotsku se začátkem minulého století pila whisky se zředěnou citronádou, která byla volně dostupná na baru, zatímco v Irsku se limonáda podává ke skleničce whisky Paddy.

Pro potlačení kouřových tónů se používá obyčejná voda. Pokud vodu přidáte do whisky, vyzdvihne se sladkost a ovocná chuť. Pro opačný efekt, tedy pro vytažení kouře, se používají zase ledové kostky, což je běžné i v tuzemských barech. S ledem se whisky začala pít na americkém kontinentu. Přečtěte si tedy v následujících řádcích, jak pít whisky.

Při jaké teplotě se whisky pije?

Setkáte se s různými názory, co se teploty týče. Správně by se měla whisky pít při pokojové teplotě, a to bez jakékoliv vody, limonády či ledových kostek. Případně se destilát míchá s pramenitou vodou. Jestliže si nechcete vodu přidat do skleničky s whisky, nemusíte, klidně ji můžete popíjet střídavě s alkoholem. Záleží pouze na vás, který způsob vám nejvíce zachutná. Co člověk, to jiné chuťové buňky, a to jiné i preference.

V případě, že byste si rádi vychutnali whisky jako profesionálové, tak si dejte whisky půl na půl s vodou. Přesně na takovém způsobu pití whisky se shoduje většina odborníků, již se v alkoholu a konkrétně ve whisky vyznají.

Kde whisky koupit?

Samozřejmě whisky zakoupíte v mnoha obchodech, dokonce i v klasických supermarketech, ovšem ty lepší značky jen tak někde neseženete. Spíše musíte zavítat do specializovaných prodejen, respektive e-shopů. Jedním z nich je e-shop s alkoholem BestDrink.cz, kde zakoupíte whisky za skvělé ceny, ale také investiční whisky. Samotný majitel internetového obchodu, jímž je Jan Odvárko, whisky opravdu rozumí.