Jak udělat ty nejlepší palačinky?

Palačinky – kdo by je nemiloval? Je to oblíbená snídaně, večeře a někdy i oběd hlavně dětí. Ty je milují především kvůli tomu, že si je mohou pomazat různými pochutinami, jaké je marmeláda nebo nuttela. Palačinky si ale můžete připravit také naslano.

Jak připravit ty nejlepší palačinky?

Recept na nejlepší palačinky má jistě každý z nás. My vám ukážeme takový, se kterým budou palačinky velmi tenké a také velmi chutné. Přidat si pak do nich můžete cokoliv budete chtít. Na přípravu palačinek budete potřebovat:

  • 300 g mouky
  • 3 vejce
  • 450 ml mléka
  • 300 ml sycené vody
  • 80 ml oleje
  • 10 g vanilkového cukru
  • 1,5-2 lžíce cukru
  • Špetku soli

Každý má ten svůj oblíbený recept na palačinky. Při tomto dejte vejce do mísy a rozkvedlejte je. Přidejte vanilkový cukr, sůl, moučkový cukr, polovinu množství mléka a dobře všechno promíchejte. Poté postupně přidejte mouku a pořád míchejte. Nakonec dejte zbytek mléka a dobře promíchejte, aby ve směsi nebyly žádné hrudky. Dejte sycenou vodu, promíchejte, a nakonec dejte olej. Poté nechte těsto 30 minut stát.

Čtěte také: Neobvyklá kombinace, dokonalá chuť! Vyzkoušejte tyto famózní citrónovo-borůvkovo-jogurtové muffiny. Pro návštěvu jako dělané!

https://www.iladies.ro/

Palačinky se musí smažit na trošce oleje

Jestli chcete mít dokonalé palačinky, musíte je osmažit z obou stran dohněda. Před první palačinkou vymažte pánev jen trochou oleje. Palačinky pak můžete naplnit čím budete chtít – čokoládovým krémem, ořechy, které nadrtíte a smícháte s moučkovým cukrem, marmeládou z různého ovoce nebo skořicí.

https://www.iladies.ro/

Oblíbené jsou také palačinky, do kterých si můžete dát kousky opečeného kuřecího masa, zeleninu nebo salát. Můžete si je připravit jako lahodný oběd nebo lehkou večeři. Nejraději si je lidé dávají ke snídani, protože jsou hned hotové, nepotřebujete mnoho surovin a namíchat těsto zvládnou i malé děti. Při jeho přípravě nikdy nezapomeňte na trochu soli, protože díky tomu budou palačinky chutné. Těsto by mělo být celkem řídké, protože husté těsto se hodí spíše na lívance.

https://www.iladies.ro/