Jak využít křen, aniž byste ho museli jíst?

Někteří lidé křen milují a jiní nesnáší. Možná vůbec netušíte, že kořen křenu můžete použít velmi efektivně také vnějším způsobem. Nemusíte ho vůbec jíst a stále vám přinese velké množství benefitů. Má antibakteriální a protirakovinné účinky, a proto se vyplatí ho používat uvnitř i zvenčí svého těla. Přinášíme vám hned pět způsobů, jak vám může pomoci.

Přírodní lék na kašel

Smíchejte 1 lžíci nastrouhaného křenu, 2 lžičky hnědého cukru a 1 lžičku cukru krystal. Tuto směs nechte 3-4 hodiny odstát a potom konzumujte 1 čajovou lžičku za 4-5 hodin. Kašel bude pryč během chvilky a hodně se vám uleví. Proto se vyplatí mít doma při nemoci křen.

Zažeňte infekce z krku

Další možností je smíchat nastrouhaný křen s 250 ml kvalitní brandy. Získáte tím směs, která se skvěle hodí ke kloktání při bolesti v krku. Musíte ji ale nechat nejdříve 24 hodin odstát. Potom si vždy malým množstvím tekutiny vypláchněte ústa.

Čtěte také: Jak se zbavit nepříjemných parazitů ve střevech?

pixabay.com

Zbavte se skvrn na pokožce

Křen je skvělý také při léčbě kožních neduhů, včetně skvrn na pokožce. Nasekaný křen namočte do 250 ml octa a nechte 5-6 dní odstát. Potom si touto tinkturou natírejte místa, se kterými máte problémy. Opakujte tento postup několik dní za sebou a uvidíte skvělé výsledky.

Bolesti v krku budou rychle pryč

Na bolesti v krku můžete jít i z vnější strany. Smíchejte nastrouhaný křen, sůl, med a proso. Malé množství směsi nasypte do látkové plenky, kapesníku nebo tenkého ručníku. Zakryjte si tímto obkladem krk a nechte ho hodinu působit. Ihned pocítíte úlevu a bolesti brzy zmizí úplně.

Přírodní lék proti migréně

Migréna je velmi bolestivý a nepříjemný problém. Naštěstí se ho můžete zbavit s pomocí křenu. Smíchejte křen, ocet a mouku. Směs položte na kousek gázy nebo látky a přiložte si ji na čelo. Nesmíte mít ale směs přímo na kůži. Počkejte pár minut a ihned ucítíte zlepšení.