Jak zhubnout a mít dokonalou postavu? Když plánujete dietní režim, měla by být jedním z hlavních jídel tato kukuřičná kaše. Jak vám pomůže, v čem je unikátní a jaký je její recept?

Jak získat dokonalou postavu? Je třeba kombinovat hned dvě věci. Tou první věcí je pohyb a tou druhou je dieta. Tedy správné jídlo. Na to se podíváme společně. Prioritou by mělo být zajištění toho, aby příjem kalorií byl nižší než jejich výdej. Dále je na místě také jíst správná jídla. Jedno takové vám ukážeme. Je to kukuřičná kaše, která bude vaším skvělým pomocníkem vždy, když budete chtít zhubnout.

Proč právě kukuřičná kaše? Podívejte se na důvody

Zajímá vás, proč je tím doporučovaným jídlem právě kukuřičná kaše? Odpověď není složitá. Kaše totiž dokáže poměrně výrazně zasytit i ve svém menším množství. Doslova dojde k tomu, že umí zasytit váš žaludek a tak budete moci zajistit, že vás na několik následných hodin nebude trápit hlad. Také obsahuje dostatek sacharidů, které zajistí jak to, že vám bude metabolismus fungovat poměrně dlouhou dobu, tak i to, že budete mít dostatek energie například na sport, ale i jiné aktivity.

Kukuřičná kaše, ale i jiné druhy kaší například z obilnin zaujmou také tím, že obsahují i dostatečné množství vlákniny. I to je plus, jelikož tato látka umí udržovat pocit sytosti, stejně jako se efektivně podepisuje na využití živin z jídla a usnadňuje trávení. I to je při dietě velmi důležité. Dále nelze zapomínat ani na to, že vám vláknina pomůže vyčistit střeva, což je opět poměrně velké plus, na které by se nemělo zapomínat.

Když jde o kalorickou hodnotu kvalitní kukuřičné kaše, bez různých doplňkových příměsí, tak zaujme také její kalorická hodnota. Jak je vysoká? Je to jenom 81 kcal na sto gramů kukuřičné kaše, což je v kombinaci s faktem, jak dobře zasytí, velmi dobrá hodnota. Opomíjet by se neměl ani dobrý glykemický indexy, který jenom doplňuje klady této dietní možnosti.

Jak a kdy jíst? Přinášíme vám jídelníček na celý týden

  1. den

První den je vhodné sníst zhruba 400 gramů kukuřičné kaše během celého dne. Aby nebyla strava příliš jednotvárná, je vhodné přidat i několik dalších potravin. Snězte také jednu salátovou okurku, rajče, stejně jako jablko. Zapomínat byste neměli ani na dostatečný pitný režim a vypít minimálně 2 litry vody.

  1. den

Jak jíst v druhém dni? Zde je postup stejný, jako u dne prvního. I tady je na místě dát si během dne 400 gramů kaše z kukuřice a doplnit to nejlépe stejnou kombinací ovoce a zeleniny, což bude také rovnoměrně rozděleno během celého dne. Ani druhý den nepodceňujte dostatečný pitný režim.

  1. den

Jak se stravovat během třetího dne? Ani zde nezapomínejte na to, že základem je samozřejmě kukuřičná kaše. Dále ji doplňte tím, že si dáte 300 gramů zeleninového salátu, kde je vhodné kombinovat zelí s mrkví. Zálivka by měla být z olivového oleje a citronové šťávy. I třetí den je na místě dostatečně pít. Nikoliv jenom vodu v množství 2 litrů denně, ale také zelený čaj v množství několika šálků.

  1. den

Stejně jako den druhý, tak i ten čtvrtý pro vás bude maximálně jednoduchý. Důvod je samozřejmě zcela zřejmý a je to tím, že je stejný jako den číslo 3. I tady tedy snězte 400 gramů kukuřičné kaše, dále zeleni nový salát a vše kombinujte s dostatkem tekutin v podobě vody a také zeleného čaje.

Jak si kukuřičnou kaši uvařit?

Není to žádná věda, ale raději se na recept na vhodnou kukuřičnou kaši podíváme. Co bude základem? Je to samozřejmě kukuřice, kterou již koupíte namletou, což je pro následné použití nejlepší varianty. Co konkrétně budete na tento recept potřebovat?

  • 50 gramů jemně mleté kukuřice
  • 200 mililitrů vody
  • 0,5 lžíce olivového oleje

Samotné vaření už je hračka. Namletou kukuřici je vhodné nejprve důkladně propláchnout a potom už může přijít do hrnce. K ní přidáte vodu a začnete vařit zhruba 10 – 20 minut. A to do doby, než začne kukuřičná kaše dostatečně houstnout. Potom vypnete sporák, přidáte olivový olej, vše promícháte a následně už jenom podáváte.