Jedla soda je záchranářem každé zahrady: Absolutně nejlepší hnojivo pro rajčata, okurky, lilek i papriky – stačí nalít cca půl litru ke každé rostlině, to je vše!

Chystáte se na sezonu zahradničení, ale tak nějak si nejste jistí, s čím budete letos hospodařit? Loňská úroda se vám moc nepovedla a letos byste si to chtěli vynahradit? Přemýšlíte, čím hnojit, jak pěstovat atd., aby se vám vše podařilo krásně vypěstovat. Nehledejte žádné složité experimenty a ani nekupujte drahé prostředky plné chemie. Máme pro vás naprosto senzační řešení vašich problémů, se kterým dosáhnete báječných zahradnických výsledků. Stačí jen půl litru jedlé sody pravidelně přilévat k rostlinkám a plodinám, a budete se moci radovat z hojné nadílky ovoce a zeleniny.

Zachránce úrody

Jedlá soda se stane vaším skvělým pomocníkem a pomůže vám zachránit vaši úrodu. Nemusíte nic pracného vymýšlet, protože s tímto jedinečným doplňkem všechno zvládnete. Jedlá soda patří k nejlepším hnojivům například pro okurky, rajčata nebo lilek. Možná jste ani netušili, že bude stačit jen půl litru ke každé rostlině a budete mít po starostech.

Všestranný pomocník

Jedlou sodu můžete použít mnoha způsoby a nikdy vás nepřestane překvapovat. Je úžasným ochráncem rostliny před škůdci nebo různými chorobami. Její skvělou vlastností je, že pomáhá snižovat kyselost půdy. Jedlou sodu jistě všichni dobře znáte, protože je skvělým pomocníkem při pečení nebo u domácích prací. Stejně tak ji můžete použít pro plodiny na zahradě, pro něž je neškodná. Plodící květiny, sazenice či květiny, všemu se bude s jedlou sodou dařit mnohem lépe.

Čtěte také: Určitě jste už někdy v životě hráli hru kámen, nůžky, papír, že? Víte ale, co o Vás vypovídá Vaše zaťatá pěst?

Krásně zelené okurky

Nyní si ukážeme, jak jedlou sodu použít jako hnojivo například pro okurky. S pomocí této metody budou vaše okurky nádherně zelení a budou dlouho plodit krásné a zdravé plody. Budete k tomu potřebovat: 2 polévkové lžíce jedlé sody a 10 litrů horké vody. Sodu pořádně smíchejte s vodou a nechte ji vychladnout. Následně nalijte 0,5 litru této tekutiny ke kořenům každého stromu. V případě nakažení rostliny nějakým škůdcem je nutné rostlinu první ošetřit roztokem 50 g sody, 10 l vody a 50 g tekutého pracího mýdla. Tímto roztokem potírejte listy alespoň třikrát. Lze použít také na rajčata nebo lilek.

Využití jedlé sody v zahradě

Jedlou sodu můžete v zahradě využít také dalšími způsoby, protože její vlastnosti jsou opravdu výjimečné. Pokud byste nevěděli, kde ji seženete, tak je dostupná v jakémkoliv obchodě s potravinami. Neváhejte tedy ani vteřinu a utíkejte pro ni. Důvodů je hned několik a nyní si uvedeme ty zásadní.

Výživa pro růže

Jedlá soda je úžasným života budičem rostlin, pomáhá hroznům s šedou hnilobou, skvěle poslouží při ochraně angreštu nebo rybízu, chrání zelené okurky, a dokonce má schopnost likvidovat padlí, které útočí na zelí. S jedlou sodou budete mít krásné muškáty nebo se zbavíte mravenců a slimáků. Zatočí s plevelem, zbavuje rostliny plísní a vyživuje růže. Vždy stačí jen smíchat s vodou, a zalít či potřít listy. Vyzkoušejte ještě dnes.