Jednoduchý recept na jablečný koláč je tady

Milujete jablka, ale už pomalu nevíte, co s nimi? Jestli máte velkou zásobu čerstvých jablek, ze kterých jste dělali křížaly, džemy nebo marmelády, vyzkoušejte je také v koláči nebo dortu. Jablka jsou plná vitamínů, navíc díky nim nebude dezert suchý a pochutná si na něm opravdu každý. Co budete na jednoduchý recept potřebovat?

Snadněji už to nejde

Na výrobu babiččina sušenkového jablečného koláče si připravte:

  • 5 jablek
  • 5 vajec
  • Sklenici cukru
  • Sklenici mouky
  • 2 lžičky vanilkového cukru
  • Lžičku skořice

Poté už stačí postupovat podle receptu a budete mít za hodinu hotovo. Je to ideální dezert pro návštěvy, který potěší v létě i v zimě. Vejce dobře vyšlehejte s cukrem i vanilkovým cukrem do pěny. Trvejte na to, aby šlehání trvalo alespoň pět minut, protože koláč bude lépe kynout a vejce tím budou dobře našlehaná. Poté pomalu vmíchejte mouku a skořici.

Čtěte také: Kuře na paprice podle staré dobré kuchařky. Budete mít boule až za ušima

Koláč se bude péct necelou hodinu

Polovinu těsta nalijte do formy, kterou si předtím vyložte pečícím papírem. Navrch dejte oloupaná a také nakrájená jablka, můžete zvolit měsíčky nebo kostičky. Zbytek těsta nalijte na jablka. Koláč dejte do trouby, kterou si vyhřejte na 180 stupňů a pečte 40-50 minut. Kontrolujte stav upečení pomocí špejle, podle toho poznáte, jestli už je hotovo. Každá trouba může péct koláč jinak dlouhou dobu.

https://pukuotukas.com/

Upečený koláč vyndejte, nechte trochu vychladnout a posypte ještě moučkovým cukrem. Ideální kombinací je, když si ho dáte ještě teplý s kouskem zmrzliny. Na léto je to jedinečná pochoutka. Už nebudete chtít péct jiný koláč, protože tento recept je jednoduchý a navíc velmi chutný. Vyzkoušet ho můžete také s hruškami nebo dalším ovocem. Obměnit si ho můžete podle sebe a pokaždé tak budete mít jiný dezert, kterým potěšíte celou rodinu. Navíc můžete vyzkoušet kulatou i hranatou formu, pokaždé ale sledujte, jestli se koláč peče rovnoměrně.

https://pukuotukas.com/

Zdroj: pukuotukas.com