Kolik vody byste měli vypít podle své hmotnosti?

Správná hydratace je nejdůležitější věcí, když přijde na zdraví vašeho těla. Hodně lidí si myslí, že všichni musí vypít 2 litry vody denně, aby byli zdraví a dobře hydratovaní. Ve skutečnosti závisí na vaší tělesné hmotnosti, když přijde na výpočet ideálního množství tekutin. Musíte ale počítat také se zvláštními situacemi, kdy musíte pít trochu více než obvykle. Jak se v tom vyznat?

Denní příjem tekutin podle hmotnosti

Postup na výpočet je poměrně jednoduchý. Převeďte svou váhu na libry a vydělte dvěma. Tím získáte počet uncí, který odpovídá ideálnímu množství tekutin během jednoho dne. Člověk, který váží 52 kg (116 liber) by měl pít 58 uncí denně. To znamená, že by měl vypít pět šálků vody denně. Tímto způsobem se dozvíte velmi jednoduše a rychle, na kolik zvýšit denní příjem vody.

https://www.newsitamea.gr/

Případy, kdy musíte pít více vody

Existují samozřejmě situace, kdy musíte pít více. Jedná se hlavně o letní měsíce, kdy je vyšší teplota. Stejně tak byste měli pít více při intenzivním cvičení nebo sportu. Doporučuje se také vyšší příjem tekutin, pokud nejíte dost ovoce a zeleniny. Hodně druhů ovoce a zeleniny totiž obsahuje vodu, která se tak dostává do těla i při jídle.

Tipy pro spokojenější tělo

Chcete mít zdravější tělo a rychlejší metabolismus? Vypijte před jídlem sklenici vody. Nebudete tolik jíst, protože budete mít plnější žaludek. Doporučuje se také vypít sklenici vody na lačný žaludek a další před spaním. Jestli máte problémy s pitím vody, udělejte si tabulku nebo jiný systém, kde si budete označovat množství vypitých sklenic.

https://www.pexels.com/

Jak poznáte, že jste dobře hydratovaní?

Nejlepší způsob, jak se dozvíte o dobré nebo špatné hydrataci, je vaše moč. Jakmile je hodně světlá nebo téměř průzračná, máte dostatek tekutin. Tmavě žlutá barva a silný zápach značí, že musíte pít více vody. Poznat si můžete také na pokožce a rtech, únavě nebo bolestech hlavy. Mnoho lidí mají také pocit hladu, když mají nedostatek tekutin. Jaké příznaky jste někdy zaznamenali vy?

Zdroj: newsitamea.gr