Kuřecí maso s brokolicí je zdravé a pochutnají si i děti!

Kuřecí maso patří mezi nejoblíbenější a nejlevnější druhy masa na světě. Mnoho lidí si ho často připravuje v pohodlí své kuchyně. Přijít s novými a zajímavými recepty ovšem může být někdy složité. Proto vám dnes představíme jednoduchý a vynikající recept na pečené kuřecí maso s brokolicí, které si vychutnáte. Navíc je příprava velmi jednoduchá a pokrm velmi zdravý.

Co budete potřebovat?

Dobrou zprávou je, že na výrobu tohoto pokrmu nebudete potřebovat žádné složité ingredience. Připravte si ½ brokolice, 1 kuřecí prso, 1 lžičku soli, mletý pepř podle chuti, ½ lžičky oregana, 3 polévkové lžíce rostlinného oleje, 2 vejce, 1 lžičku soli (další), 4 lžíce zakysané smetany nebo přírodního jogurtu, 100 gramů tvrdého sýra a 1 rajče.

Pracovní postup

V první řadě si připravte brokolici. Nakrájejte ji na růžičky a vložte do hrnce s vodou a 1 lžičkou soli. Jakmile se voda začne vařit, zeleninu z vody vyndejte.

Čtěte také: Dvoubarevný metro dort je úžasná klasika pro všechny

https://www.przepisytesciowej.pl/

Kuře nakrájejte na kostičky a rozložte do pekáče.

https://www.przepisytesciowej.pl/

Přidejte k němu také uvařenou brokolici. Přidejte sůl, pepř a 3 lžíce rostlinného oleje. Promíchejte a rozprostřete ingredience v pekáči.

Do mísy rozklepněte 2 vejce. Přidejte smetanu a koření a rozšlehejte.

https://www.przepisytesciowej.pl/

Připravenou směs přilijte ke kuřecímu masu a brokolici.

https://www.przepisytesciowej.pl/

Tvrdý sýr nastrouhejte na struhadle (nebo si kupte již nastrouhaný sýr) a zasypejte sýrem celý pokrm. Nakonec nakrájejte rajče na plátky a položte je na nastrouhaný sýr.

https://www.przepisytesciowej.pl/

Troubu předehřejte na 180 stupňů a pečte po dobu 20-25 minut.

Jak pokrm podávat?

Až pekáč vyndáte z trouby, zkontrolujte stupeň upečení masa. Je velmi důležité, aby kuře nezůstalo ani trochu syrové.

https://www.przepisytesciowej.pl/

Pokrm můžete konzumovat v této podobě, anebo k němu přidat další nakrájenou zeleninu, zeleninový salát nebo rýži. Přílohu zvolte podle své chuti a vychutnejte si tento jedinečný pokrm, jehož příprava zabere jen pár minut. Přejeme dobrou chuť!

Zdroj: przepisytesciowej.pl