Lahodný ovocný krémový dort, který si vaše děti zamilují

Ochutnejte úžasný dort s ovocem a jemným krémem, který se hodně podobá Fanta řezům. Vyrobíte ho rychle a vypadá skvěle. Díky tomu je skvělý nejen pro rodinu na chuť, ale také pro návštěvy a nejrůznější příležitosti. Na recept nepotřebujete žádné zvláštní techniky ani vybavení. Chutná přitom úžasně a vypadá nádherně. Garantujeme, že bude chutnat celé vaší rodině a návštěvy budou nadšené, že jste jim připravili tento vynikající, domácí dort.

Ingredience

Na výrobu těsta potřebujete 6 vajec, 6 lžic cukru a 6 lžic mouky. Na přípravu krému budete potřebovat 1 litr vláknité broskvové šťávy, 3 balení vanilkového pudinkového prášku, cukr podle chuti a 500 ml šlehačky. A nakonec na ozdobu si připravte sušenky potažené čokoládou, které dodají celého dezertu zajímavou a lehce čokoládovou chuť. Navíc získáte křupavý element, který rozhodně nebude na škodu.

https://ketkes.com/

Způsob přípravy

V první řadě si připravte piškotový základ. Rozklepněte vejce a oddělte žloutky od bílků. Žloutky vyšlehejte s cukrem do pěny a bílky také vyšlehejte do tuhé pěny. Do žloutků prosejte mouku. Důkladně promíchejte a poté přidejte bílky. Jemně promíchejte celou směs dohromady. Těsto vylijte na plech vyložený pečicím papírem a pečte v troubě předehřáté na 170 stupňů po dobu 30-40 minut. Až bude těsto upečené, zkontrolujte ho párátkem a potom ho nechte zcela vychladnout.

Čtěte také: Recept na lahodný arabský koláč s mlékem

https://ketkes.com/

Na krém svařte jeden litr broskvové šťávy s vanilkovým pudinkem. Jestli nebude šťáva dostatečně sladká, můžete přidat trochu cukru. Horkou směs nalijte na vychladlé piškotové těsto. Krém začne okamžitě tuhnout, a proto je důležité, aby bylo těsto skutečně vychladlé. Po úplném vychladnutí krému naneste do krém půl litru šlehačky a potom navrch vyskládejte sušenky v čokoládě. Vložte do lednice na jednu až dvě hodiny a poté můžete nakrájet a podávat. Přejeme hodně štěstí a dobrou chuť!