Listové těsto je dokonalou surovinou

Jestli nevíte, čím potěšit své děti, můžete jim udělat pochoutku z listového těsta. Výroba tohoto jídla je velmi jednoduchá a večeře bude na stole raz dva. Je to velmi jednoduchá volba, a pokud si ji děti zamilují, nemůžeme zaručit, že toto jídlo nebudete muset dělat několikrát týdně. Hodí se navíc také na slavnostnější příležitosti, ale pokud nechcete trávit čas v kuchyni, vyzkoušejte tento recept.

Co budete potřebovat k výrobě tohoto pokrmu?

Jestli máte dvě minuty, budete mít rychle hotovou večeři. Pak stačí jen hodit pokrm do trouby, a jen čekat, až bude všechno hotové. Můžete navíc použít různé druhy sýrů a uzeniny, pokaždé tak můžete mít jinou večeři. Potěšíte tím především děti, které mají rádi změny a ochutnávají různé věci. Podávejte jídlo s čerstvou zeleninou, pochutnáte si a děti budou z jídla nadšené.

Co si připravit na tento recept?

Čtěte také: Moje babička do vývaru vždy přidá sklenici ledové vody. Nyní to dělám také

  • 1 balíček listového těsta
  • 50 g rajčatové omáčky
  • Bazalku
  • 60 g šunky
  • 60 g salámu
  • 60 g krájeného sýra
https://ketkes.com/

A co musíte udělat pro to, abyste si celá rodina u jednoho stolu pochutnali? Listové těsto si rozrolujte i s papírem. Potřete ho rajčatovou omáčkou, posypte bazalkou a připravte si kolečka salámu, šunky i sýra. Pravidelně střídejte všechny druhy surovin, postupně šunku, sýr a poté salám. Takto postupujte do poloviny listového těsta.

Stačí zarolovat a máte hotovo!

Když budete v polovině těsta, další suroviny už nepřidávejte. Začněte listové těsto rolovat. Nakonec zajistěte oba konce, aby rajčatová omáčka nemohla vytéct. Nakonec ještě omáčku namažte na povrch listového těsta, a posypte bazalkou. Nakonec dejte do trouby, kterou si vyhřejte na 180 stupňů.

Pečte celkem 40 minut a poté si jen vychutnávejte skvělou chuť. Kůrka na povrchu bude křupavá a díky rajčatové omáčce a bazalce bude chuť rolády naprosto dokonalá. Navíc – můžete použít také jiné druhy koření a pokaždé si udělat jinou roládu. Fantazii se meze nekladnou, občas můžete nechat i děti samotné, aby si zvolili chuť své večeře. Budete možná překvapeni, jaké chutě dokážou zkombinovat.