Milujete Bounty tyčinky? Připravte si je u sebe doma!

Bounty tyčinky z obchodu jsou velmi populární. Není se čemu divit, protože chutnají skvěle. Chcete si na nich pochutnat a zároveň si připravit trochu zdravější verzi? Když si je připravíte doma, nebudete v nich mít žádné konzervanty a budete přesně vědět, kolik cukru se v nich nachází. Vaše děti budou mít přitom stále pocit, že jim dáváte velmi nezdravou pochoutku. Vyzkoušejte tento recept a z obchodu si je již nikdy nekoupíte.

Co budete potřebovat?

Z několika jednoduchých ingrediencí si připravíte asi 20 kuliček. Záleží na tom, jak velké je uděláte. Jestli si je vytvarujete menší, budete mít pocit, že jste získali obrovské množství kuliček z velmi málo surovin. A vydrží vám možná o něco déle. Na výrobu tohoto jedinečného receptu potřebujete:

  • strouhaný kokos (polovina namletá nahrubo) – 200 gramů,
  • med – 2 lžíce,
  • mléko – 100 ml,
  • sůl – 1 špetka,
  • kokosový olej – 2 lžíce,
  • hořká čokoláda – 1 tabulka.

Pracovní postup

Na recept potřebujete kokos rozdělit na dvě poloviny. Jedna polovina musí být velmi jemná a druhá polovina hrubší. Namlít ho můžete v mlýnku na kávu nebo v mixéru. Oba druhy kokosu potom smíchejte znovu dohromady. Přidejte med, kokosový olej, sůl, mléko a všechno důkladně promíchejte. Těsto musí být velmi lepivé, aby kuličky držely pohromadě. Jestli se málo lepí, přidávejte mléko po lžících. Přestaňte, jakmile získáte dokonalou konzistenci těsta.

Čtěte také: Recept na vynikající mini štrůdly s makovou náplní

corculum.blogspot.com

Z těchto vytvořte středně velké kuličky. Můžete z nich udělat také malé kuličky, ale budete mít více práce s obalováním v čokoládě. Na druhou stranu vám pravděpodobně déle vydrží. Jakmile budou kuličky hotové, vložte je na 1 hodinu do mrazáku. Mezitím rozehřejte hořkou čokoládu s kokosovým tukem ve vodní lázni. Kuličky obalte v rozpuštěné čokoládě, nechte je trochu okapat a vložte je do lednice. Tam čokoláda ztuhne a potom je můžete s rodinou ochutnat. Zdroj: corculum.blogspot.com