Mrkvový salát: ideální volba pro všechny, co chtějí vypadat skvěle do plavek

Léto v plném proudu a být ve formě do plavek je prvořadý úkol nejen pro ženy, ale také pro muže. S odlehčeným jídelníčkem lze krásné siluety dosáhnout snadno, navíc na pultech obchodů se nachází mnoho druhů sezónní zeleniny. Některá dokonce stojí doslova pakatel, přitom dodá potřebné živiny a vitamíny. Řeč je o mrkvi, která patří mezi levnější kousky, které se prodávají, ale udělá užitek za stovky korun. Obsahuje totiž cenné antioxidanty i spousty dalších vitamínů a minerálů. Salát z mrkve se nadto připravuje velmi snadno!

Kořenová zelenina plná zdraví

Mrkev je dostupná celoročně v obchodech i na tržištích, patří mezi základní druhy kořenové zeleniny. Používá se do polévek, pod maso, na základ do omáček i do zeleninových salátů. V tomto receptu hraje mrkev doslova jednu z hlavních rolí, zcela oprávněně. Mrkev je totiž výtečným zdrojem beta-karotenů, účinných antioxidantů, současně obsahuje vitamíny C, A, K a skupiny B, taktéž minerálů, jako jsou draslík, železo, mangan nebo měď. Tento druh zeleniny se doporučuje též těhotným, protože skrývá i množství kyseliny listové.

Ingredience:

Jak si připravit dokonalý salátek z mrkve? Není potřeba zvláštních ingrediencí, postačí si nachystat:

Čtěte také: Vložte nakrojenou cibuli do čaje. Budete překvapeni, co se stane!

  • mrkev – 150 g
  • tvaroh – 150 g
  • petrželka (příp. pažitka) – 20 g
  • jarní cibulka – 1 ks
  • olivový olej – 1 lžíce
  • sůl – špetka
  • pepř – na dochucení

Postup přípravy:

Jak si nachystat jemný salátek z mrkve, díky kterému půjdou kila sama dolů? Mrkev se dobře omyje, pomocí škrabky zbaví slupky a nastrouhá na struhadle najemno.

babcineprzepisy.pl

Poté se v misce pomocí vidličky rozmělní tvaroh, může se použít taktéž skyr, případně sýr typu Cottage. Tvaroh se smíchá s mrkví, dochutí se nasekanými bylinkami a jemně nakrájenou cibulkou.

babcineprzepisy.pl

Salát se osolí a opepří, zakape olivovým olejem. Pro dokonalou chuť je možné posypat hotový mrkvový salát drcenými vlašskými ořechy, lněným nebo sezamovým semínkem.

babcineprzepisy.pl

Zdroj: babcineprzepisy.pl