Na kašel léky z lékárny? Přírodní medicína je mnohem účinnější a nestojí ani majlant!

Kašel zas a znovu? Především děti jsou náchylnější k infekcím, tím spíše při pobytu v předškolním zařízení nebo ve škole. Důsledkem oslabené imunity nebo únavy pak bývá neustálé pokašlávání a rýma, které se mohou rozvinout ve vážnější onemocnění dýchací soustavy. Co v takových chvílích dělat? Většina lidí zamíří do lékárny, jejich kroky by však měly vést do kuchyně, kde si mohou připravit léčivý nápoj, který působí profylakticky a zabraňuje rozvoji infekce.

Pro prevenci i při prvních příznacích

Jak projít sezónou chřipek a nachlazení bez rýmy a kašle? Hlavně rodiče malých dětí trápí neustálé pokašlávání ratolestí, ale bez potíží nebývají ani dospělí. Samozřejmě je dobré průběžně podporovat imunitu přírodními prostředky, dodávat vitamíny a minerály z ovoce a zeleniny, ale také podpořit samotné dýchací ústrojí pomocí léčivého nápoje. Tento domácí lék působí podpůrně i preventivně pro povzbuzení průdušek. Má sladkou chuť a je zcela bezpečný pro užívání i pro děti.

Banánovo-medový nápoj proti kašli

Co budete na přípravu domácího nápoje proti kašli potřebovat? Připravte si:

  • voda – 400 ml
  • menší zralé banány – 2 ks
  • med – 2 lžíce

Na přípravu nápoje můžete využít velmi zralé nebo přezrálé banány, které mají již černé tečky na povrchu slupky. Nalijte vodu do hrnce, svařte ji a pak dejte stranou. Oloupané banány rozmělněte pomocí vidličky nebo šťouchadla a zalijte je vodou, dobře promíchejte, aby se rozpustily na kaši.

https://smakdnia.pl/

Můžete ještě přecedit přes sítko, aby byl nápoj zcela hladký. Nechte zchladnout (asi na 60 °C), nyní přidejte med a dobře smíchejte, aby se přísady prolnuly.

https://smakdnia.pl/

Jak užívat

Nápoj se pije ještě teplý, ideálně najednou v ranních hodinách nalačno. Výhodou je jeho sytnost, je tak vhodný při bolestech v krku i pro děti, které nechtějí kvůli nepříjemným pocitům nic jíst. Nápoj působí preventivně, proto se doporučuje užívání v podzimním a zimním období, i při příznacích infekce, kdy složky napomáhají ke snadnému vykašlávání a k ústupu bolestí.

https://smakdnia.pl/

Zdroj: smakdnia.pl