Na nový dům neměli peníze. Koupili si starou ruinu nedaleko lesa. Dnes je to místo, kde společně žijí jako v pohádce

Mít kvalitní bydlení je dnes bráno jako naprostý standard. Nutno ale říci, že ne každý na kvalitní dům dosáhne. Důvody jsou celkem jasné. Jsou to peníze. ceny nemovitostí neustále stoupají a možnost dosáhnout na hypotéku je stále komplikovanější. A to je i příběh tohoto mladého páru. I ten měl v plánu začít bydlet ve svém. Peněz však bylo málo a tak z koupi kvalitní nemovitosti, nebo z její stavby postupně sešlo. A tak došlo k tomu, že se rozhodli pro koupi něčeho jiného.

Stačila jim ruina

Do čeho mladí manželé investovali? Do něčeho, co rozhodně nepřipomínalo krásný domov. Právě naopak. Byla to doslova stará rozbořená ruina, která se nacházela nedaleko lesa, daleko od civilizace. Nešlo o žádnou malebnou chaloupku, ale o zříceninu, ve které by si mnozí nedovedli představit ani strávit noc. Natož zde bydlet. Tento mladý pár byl však odhodlaný. Měl svůj sen a vizi, že si tuto ruinu přestaví na bydlení jako v pohádce.

Začali s přestavbou

Peníze je limitovaly nejenom ve chvíli, kdy si chtěli nemovitost sami koupit, ale pochopitelně také ve chvíli, kdy chtěli povolat řemeslníky a firmu. A tak nezbývalo nic jiného, než krok spojený s tím, že se sami pustili do celkem náročné přestavby. Začali tím nejdůležitějším, což je střecha nad hlavou. Tím došlo k zajištění toho, že mohli bydlet alespoň v suchu, bez ohledu na to, co se dělo venku.


Dále pokračovali dalšími kroky, které byly spojeny se zadní částí domu. I když to byla dříve maštal, rozhodli se, že daný prostor změní na obytný. I díky tomu se jim obytný prostor výrazně zvětšil. Z maštale se najednou staly prostorné bytné místnosti a malá chata u lesa najednou začala připomínat něco, co by mohlo být v budoucnu kvalitním domem.

Čtěte také: Upečte si domácí rohlíky. Jde to i bez kynutého těsta

Snaha o zachování původního nádechu

Vzhledem k historii objektu a také k tomu, kde se nachází, se manželský pár rozhodl k tomu, že nechce žádné moderní a nadčasové bydlení. Že bude chtít zachovat ráz, který ze stavby vychází. Takový se ostatně i více hodil k lokalitě, která byla spojena s přírodou. Původní nábytek byl opravený a restaurovaný a tak začal postupně navozovat příjemný pocit domova. K tomu se samozřejmě přidal i fakt, že byly ponechány velké trámy, stejně jako masivní dřevěný strop. Je to právě dřevo, které stále hraje v dané nemovitosti prim. A to ze dvou důvodů. Je kvalitní a také dokonale vypadá.

Unikátem je velká pec

Ta je největší dominantou celého domova. Nejenom, že díky ní lze tento domov vytápět, ale také se do interiéru skvěle hodí. Bylo dobré rozhodnutí ji v interiéru zachovat. Samozřejmostí je také to, že díky zachování starých postupů došlo k tomu, že je tato pec skvělou volbou při vaření a pečení. Ideálně opět jídel, které byly oblíbené v minulosti.

Nejprve na víkendy, nyní na trvalo

Když se objekt na kraji lesa přestavoval, bylo jasné, že se jednalo jenom o objekt, kam pár jezdil jenom na víkendy, kdy se zde věnoval práci. Postupem času se ale ruina začala měnit na krásný rustikální domeček. A tak bylo jasné, že v tu dobu padlo rozhodnutí na již trvalé přestěhování.



Nyní má mladý pár 2 děti, které v tomto domově vychovává. Ty žijí příjemném, klidném a čistém prostředí. A to vše v souladu s přírodou. Jde o splnění jejich snu, kdy nyní žijí jako v pohádce. Městský člověk může jenom závidět klid a ticho, čistý vzduch, přírodu všude okolo, vlastní zahrádku se zeleninou, nebo třeba dostatek soukromí. A to vše vzniklo z ruiny, kterou by si nekoupil nikdo a postupem času by sama spadla. Naštěstí se našli lidé, kteří i z nedostatku peněz změnili priority a konečně se našli a dokázaly změnit jak tento dům, tak svůj život.