David Hampl
8 února, 2020

Už nevíte, co máte stále vymýšlet za sladké dezerty? Všichni po vás neustále chtějí něco sladkého a vy byste jim rádi vyhověli, ale nevíte už čím? Chcete-li je potěšit něčím opravdu výborným, doporučujeme vám vyzkoušet recept na vynikající sněhově bílý dort. Už podle samotného názvu vám musí být jasné, že se jedná o opravdovou lahůdku, kterou si všichni zamilují. Recept je snadný, takže ho zvládne naprosto každý v pohodlí domova. Pojďte to vyzkoušet.

Lehký dezert

Dort lze připravit i bez použití trouby. Tento dort můžete připravit jednoduše bez pečení. Dar z nebes pro ty, kteří jsou chtějí experimentovat s chutěmi a najít neobvyklé kombinace. Tento dort navíc vypadá velmi působivě, neboť v sobě obsahuje želé, citron, ale také karamelizovaný kokos. Výsledkem tak je jemná chuť, která osloví všechny, kteří mají rádi lehké dezerty.

Suroviny a ingredience

Pokud si budete chtít dort připravit, měli byste mít k dispozici následující ingredience: 100 g sušenek, 2 k citronového želé, 500 g tvarohu, moučkový cukr, 10 g vanilkového cukru, 250 g smetany, 35 g másla, 35 g cukru a 70 g kokosových ořechů. Přísad je dost, ale výsledek bude stát za to. Nyní se pojďme podívat, jak postupovat.

Želé a kokos

Na začátku je potřeba rozpustit citronové želé v horké vodě a necháme ho vychladnout na pokojovou teplotu. Tvaroh vytlučeme do krému a spolu se smetanou, moučkovým a vanilkovým cukrem ho rozmixujeme mixérem, dokud nám nevznikne krásná homogenní a nadýchaná hmota. Dále velmi pomalu nalijeme vychladnuté želé do tohoto krému a mícháme. Do pekáče nebo formy dáme papír na pečení a vyskládáme ho jednou vrstvou sušenek. Na ni potom rozetřeme připravený krém. Dále si na pánvi necháme zkaramelizovat cukr s kokosem. Touto směsí pak natřeme připravenou formu a dáme na noc do lednice. Na druhý den si můžeme v klidu pochutnat.

Sdílejte tento recept se svými přáteli, ať si jej mohou také vychutnat.

Sdílejte článek