Nejlepší cviky na protažení a uvolnění napětí krku a ramen

Pravidelné cvičení na protahování svalů zlepší stav vašeho zdraví. Nebudete mít potom často problémy s krční páteří ani rameny. Bohužel hodně lidí to podceňuje a potom musí užívat léky proti bolesti se mazat gely na uvolnění svalů. Místo toho zkuste tyto cviky, protože vám pomohou mnohem lépe než nějaké léky. A navíc je to zadarmo.

Protáhněte si krk rukama

https://megasvet.si/

Toto cvičení je velmi jednoduché a můžete ho dělat kdekoli. Poskytne vám hluboké protažení zadní části krku a horní části zad. Sedněte si pohodlně na židli. Ruce si dejte za hlavu. Jemně stáhněte rukama hlavu dolů a snažte se přitisknout bradu k hrudi. Držte hlavu v této poloze 30-40 vteřin. Potom se pomalu vraťte do výchozí polohy.

Naklonění hlavy na stranu

https://megasvet.si/

Tento cvik je extrémně jednoduchý. Protáhnete si tím levou i pravou část krku. Udělejte si pohodlí na židli. Položte pravou ruku na čelo a jemně táhněte hlavu doprava. Musíte sedět rovně, ale s uvolněnými rameny. Zůstaňte v poloze 30-40 vteřin a potom pomalu vraťte hlavu do výchozí polohy. Opakujte stejný postup také na druhé straně s druhou rukou.

Čtěte také: Podívejte se na svou ruku. Možná zjistíte, že máte zdravotní potíže

Protažení zádových svalů

https://megasvet.si/

Krk a ramena můžete protáhnout velmi jednoduše. Položte si pravou ruku za záda a levou rukou držte své předloktí. Jemně zatáhněte doleva. Držte v této poloze po dobu 20 vteřin. Cvičení můžete také provádět s rukama před sebou. Tím aktivujete horní trapézové svaly, které se díky tomu uvolní a záda budou v mnohem lepším stavu. Jestli vás bolí ramena, měli byste tento cvik zkusit.

Protažení lopatek

https://megasvet.si/

Právě lopatkové svaly jsou velmi často bolestivé. Sedněte si na židli a jednu ruku držte za zády. Bradu skloňte k levému rameni. Střídavě otáčejte hlavou 45 stupňů doleva a potom doprava. Můžete si také položit ruku na hlavu, ale nepoužívejte žádný tlak. Všechny pohyby musí být velmi jemné, abyste si neublížili. Hlavu držte na místě 20-30 vteřin.

Zdroj: megasvet.si