Nejlepší marinády na kuřecí maso, které musíte vyzkoušet!

Kuřecí maso je stále velmi oblíbené mezi lidmi a jedno z nejčastějších, které si připravujeme doma. Díky tomu i na internetu najdete stále více receptů na tento druh masa, abyste si mohli pokaždé užít kuřecí maso na jiný způsob. Aby bylo ještě chutnější, měli byste mít po ruce vždy recept na vynikající marinádu, která mu dá mnohem více chuti. Podívejme se na nejlepší z marinád, které můžete vyzkoušet!

Pivní a pikantní marináda

Na pivní marinádu budete potřebovat 200 ml piva, 150 gramů medu, 200 ml sójové omáčky, špetku mleté červené papriky, 2 stroužky česneku a snítku rozmarýnu. Česnek prolisujte a poté smíchejte s ostatními ingrediencemi. Připravenou směs naneste na kuře a maso nechte marinovat přes noc, aby mělo šanci natáhnout všechny požadované chutě. Uvidíte, že si pokrm vychutnají všichni a návštěvy a rodina budou prosit, abyste jim dali recept.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Následující recept je ideální pro všechny, kdo mají rádi pikantní pokrmy. Příprava je velmi jednoduchá a potřebujete jen 5 surovin, což je velkou výhodou. Na výrobu si připravte 3 stroužky česneku, 1 cibuli, 30 ml citronové šťávy, červenou papriku podle chuti a sůl podle chuti. Cibuli a česnek nakrájejte najemno. Zasypte kořením a vše důkladně promíchejte. Citronovou šťávu přidejte až na konec. Vše promíchejte a naložte kuřecí maso do této směsi. Maso díky tomu bude nádherně měkké a pikantní zároveň.

Čtěte také: Recept na lahodný kakaový dort. Vyzkoušejte dětmi oblíbený dezert

https://www.babcineprzepisy.pl/

Vinná a italská marináda

Marinády s alkoholem byste neměli dávat dětem, ale jinak stojí za zkoušku. Získáte zcela jinou chuť a kuře bude mimořádně chutné. Na tuto marinádu budete potřebovat 400 ml červeného vína, 8 lžic olivového oleje, snítku rozmarýnu, sůl, pepř a sušený tymián podle chuti. Všechny ingredience smíchejte dohromady a směsí zalijte kuřecí maso. Marinujte maso asi půl hodiny a poté ho můžete připravit například v troubě.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Poslední varianta pochází z Itálie a je velmi populární. Potřebovat budete jen 5 lžic olivového oleje, 25 ml citronové šťávy, 1 lžičku česnekového prášku, sůl, pepř a suché italské bylinky podle chuti. Kuřecí prsa nakrájejte na plátky a přidejte k nim všechno koření. K masu poté přidejte citronovou šťávu a olivový olej. Důkladně promíchejte a nechte asi půl hodiny odležet. Poté můžete maso upéct v troubě a bude chutnat úžasně. Navíc bude krásně měkké a křehké.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Zdroj: https://www.babcineprzepisy.pl/marynaty-do-kurczaka/