Nejsnadnější pěnový zákusek bez dlouhé přípravy a BEZ PEČENÍ: Stačí 12 minut a vykouzlíte pro nečekanou návštěvu lahodné překvapení!

Každá žena zná tu situaci, kdy se nečekaně domluvíte se známými, že vás navštíví. Jenže vy nemáte nic napečeno a ráda byste svým hostům nabídla ke kávě chutný dezert. Na dlouhé pečení a složité recepty už není čas. Pokud chcete své hosty ohromit, vyzkoušejte rychlý a velmi jednoduchý dezert. Uvidíte, že si vaše návštěva rozhodně řekne o tajný recept.

Co budete potřebovat?

Krémový dezert je na přípravu opravdu jednoduchý. Zvládne ho každý, i bez speciálních cukrářských vloh nebo zkušeností. Stačit vám navíc budou jednoduché ingredience:

  • 250 g máslových sušenek
  • 3 balení pudinku
  • 1 litr mléka (+ asi 200 ml na namáčení sušenek)
  • 400 ml smetany na šlehání

Na toto množství surovin bude ideální forma o velikosti 28 x 22 cm.

Čtěte také: Z této dávky udělám 50 rohlíčků krásných vánočních rohlíčků s čokoládou

Jak lahodný dezert připravit?

Připravenou formu si vyložíme sušenkami, které krátce namočíme do mléka. V litru mléka poté důkladně rozmíchejte všechna balení pudinku. Pomocí mixéru vyšlehejte směs do tuhého krému. Ve druhé nádobě stejně vyšlehejte i smetanu. Poté pudink a polovinu vyšlehané smetany smíchejte dohromady a znovu důkladně vyšlehejte mixérem. Výsledný krém navrstvěte na sušenky a dokonale rozetřete. Na závěr ještě na samotný krém rozetřete zbytek smetany a pokryjte zbytkem namočených sušenek.

Takto připravený pamlsek nechte alespoň nějakou dobu vychladnout a ztuhnout. Uvidíte, že když ho budete podávat vychlazený, sklidí obrovský úspěch. Kromě dokonalé chuti bude příjemně osvěžující. Všem milovníkům kávy k němu nabídněte šálek a k samotné dokonalosti nebude nich chybět. Nadýchaný dezert si vás rozhodně získá.

Vidíte sami, že na to, abyste připravili skvělý a chutný zákusek nemusíte být zkušeným cukrářem. Ani dokonce nemusíte trávit dlouhý čas v kuchyni. Přesvědčte se sami a vyzkoušejte si ho sobě nebo vaší návštěvě připravit. Díky jednoduché přípravě můžete zapojit klidně i vaše ratolesti.