Nepečené kokosové tyčinky jako překvapení pro rodinu

Vánoční pochoutky si nemusíte připravovat jen o svátcích. Tento recept na kokosové tyčinky jsou jedním z dezertů, který si můžete připravit. Stačí vám jen pár surovin a zaručeně vám dlouho vydrží. Nemusíte se ale obávat, že byste je vyhodili. Vaše rodina vám je totiž ráda a velmi rychle sní. Naučte se, jak udělat tyto nepečené tyčinky a nemusíte si v obchodě kupovat žádné kokosové dobroty. V domácím dezertu budete vždy vědět, co dobroty obsahují.

Co budete potřebovat?

Na tuto nepečenou pochoutku nepotřebujete téměř nic. Připravíte je velmi rychle, všechny potěšíte a velmi dlouho vám doma vydrží. V každém ohledu se vám tyto tyčinky vyplatí. Možná ale budete muset zajít do obchodu, abyste se zásobovali trochu netradičními surovinami. Potřebujete:

  • strouhaný kokos – 250 gramů,
  • Salko – 400 gramů,
  • sušené mléko – 100 gramů,
  • kakao – 2 polévkové lžíce,
  • strouhaný kokos na obalování.

Pracovní postup

Vezměte alespoň středně velkou mísu. Vložte do ní všechny ingredience (kromě kokosu na obalování a kakaa) a důkladně promíchejte. Vznikne vám hutné a homogenní hmota. Potom těsto rozdělte na dvě stejné poloviny. Do jedné z nich přidejte kakao. Obě části těsta zabalte do potravinářské fólie a vložte do lednice. Můžete ho tam nechat jen pár hodin, ale nejlepší je to přes noc. Další den můžete dezert dokončit a vychutnat si ho naplno.

Čtěte také: Sýrové sušenky budou dokonalým občerstvením pro celou rodinu

Vychladlé těsto vytvarujte na válečky o průměru asi jeden a půl centimetru. Položte na pracovní desku dva válečky různých barev vedle sebe. Nakrájejte je společně na velikost asi 7 centimetrů. Jemně je zatočte do sebe. Pomocí dlaní vytvarujte znovu tyčinky. Jakmile je budete mít hotové, můžete je obalit v dalším kokosu. Po tomto cvičení máte hotovo. Nejlepší je, když budete skladovat tyčinky ve vzduchotěsné nádobě v lednici. Tam vám vydrží několik dní. Přejeme vám dobrou chuť a hodně štěstí!

Zdroj: masterchefhugo.com