Neuvěřitelná hitparáda chutí! Meloun se solí – odvážná letní pochoutka, kterou nikdo nečekal, ale každý musí ochutnat!

Čerstvý meloun je nejlepší druh ovoce, který si můžete dát v horkém letním dni. Nádherně vás osvěží a navíc díky němu doplníte tekutiny, protože je plný vody. Než zhltnete polovinu melounu, měli byste k němu něco přidat. Něco, co udělá meloun ještě sladším – sůl! Ano, tohle není žádný omyl. Hodně lidí si vychutnává vodní meloun se solí a přísahají, že je to vynikající.

sweetandsavory.co

Pochoutka ze Spojených států

Na jihu USA jsou léta velmi horká. A právě tady vznikla tato netradiční pochoutka. Pravděpodobně na to nejste zvyklí, ale rozhodně to stojí za zkoušku. Podle některých lidí potom chutná meloun mnohem lépe a užijete si ještě více jeho přirozeně sladkou chuť. Kombinace melounu a soli je něco, co vaše chuťové buňky v první chvíli překvapí, ale také velmi potěší.

sweetandsavory.co

Toto spojení zní doopravdy podivně, ale pouze do chvíle, než to sami ochutnáte. Potom nebudete vědět, jak jste bez slaného melounu mohli žít. Postačí jen trocha soli a budete příjemně překvapeni výsledkem. Sladkost melounu se zvýrazní díky špetce soli, kterou přidáte na červenou část melounu. Nemusíte se vůbec obávat, že bude slaný, i když na něj přidáte sůl.

Čtěte také: Vyrobte si kysané zelí dle tradiční receptury. Lepší nenajdete

sweetandsavory.co

Proč jíst v létě vodní melouny?

Podle odborníků na výživu má pravidelná konzumace melounů mnoho zdravotních přínosů. V první řadě vám pomůže s hydratací, protože obsahuje velké množství vody. Obsahuje také živiny, které jsou pro tělo prospěšné. Jedná se hlavně o vitamín A, B1, B5, B6, C, draslík nebo hořčík. Navíc obsahuje také karotenoidy, lykopen a cucurbitacin, což jsou velmi důležité antioxidanty.

sweetandsavory.co

Melouny také obsahují látky, které fungují jako prevence rakoviny. Toto ovoce může také zlepšit zdraví vašeho srdce, snížit zánět v těle nebo oxidační stres. Zmírňuje bolesti svalů, zlepšuje metabolismus a trávení. A užijete si také krásnější pokožku a vlasy. Konzumace melounů je jednoduše velmi zdravá a navíc se během léta nádherně osvěžíte. Jen nezapomeňte přidat trochu soli.

sweetandsavory.co