Ochutnali jste kávu se skořicí? Možná ji vyměníte za lžičku cukru

Možná jste si jako malé děti říkali, jak je možné, že si naši prarodiče do kávy místo mléka nebo cukru dávají lžičku skořice. Možná budete překvapeni tím, co to s vaším tělem způsobí. Je to způsob, jak do těla dostat nejen potřebný kofein, ale také další látky, které naše tělo potřebuje. Skořice je koření, které se používá většinou při pečení perníčků. Je to také surovina, kterou můžete využít i jinými způsoby.

https://smakdnia.pl/

Skořice působí na zdraví a vitalitu, zkuste ji v kávě

Lidé si často neuvědomují, že dřív nebylo snadné dostat se k lékům a museli si tak poradit domácími způsoby a metodami, které nebyly obvyklé. Naši předkové ale věděli, po čem sáhnout, když měli plný nos nebo byli nachlazení. Skořice nejen skvěle voní, ale také velmi dobře chutná. Je to koření, které přináší i další zdravotní výhody. Je to lék na mnoho zdravotních komplikací.

https://smakdnia.pl/

Skořice je plná bílkovin, sacharidů, ale také obsahuje železo, tuk nebo draslík. I další látky jsou potřebné pro naše těl. Nejjednodušší způsob, jak skořici do těla dostat, je užívat ji v takovém množství, abyste pokryli denní dávku živin. Stačí tedy přidat malou lžičku skořice do ranní kávy a po zbytek dne už nemusíte nic řešit. Skořice působí blahodárně na náš metabolismus. Kofein se skořicí bude působit proti tukovým zásobám, kterých se rychleji zbavíte. Skořice podporuje trávicí procesy a tukové zásoby se budou rychleji odbourávat.

Čtěte také: Připravte si netradiční eggburger s vejcem uprostřed

https://smakdnia.pl/

Vyměňte cukr za skořici a budete překvapeni, jak funguje

Skořice je vhodná při slabostech nebo depresivní náladě. Každý z nás má občas pocit, že není v dobré náladě nebo se dostane do stavu, kdy se mu nechce nic dělat. Kombinace kávy a skořice dokážou uvolnit napětí a dostanete se do stavu, kdy si budete užívat relaxaci. Starší lidé znají skořici jako posilovač paměti, zlepšuje se také průtok krve v těle. Skořice posiluje také imunitu, hodí se jí konzumovat především v zimním období.

https://smakdnia.pl/

Káva je stimulant, a pokud ji doplníte ještě skořicí, uděláte si nápoj, který vás nastartuje na cel den. Budete mít mnohem více energie a postaví vás na nohy. Skořice působí také proti vypadávání vlasů. Můžete ji smíchat s olivovým olejem, medem a mletou kávu a tuto směs si nanést na kořínky vlasů. Nechte několik minut působit a poté vlasy opláchněte. Pomůže také při infekcích močového měchýře.

https://smakdnia.pl/

Do uvařené kávy můžete přidat dvě lžíce medu a lžičku mleté skořice. Poté přidejte teplou vodu a nápoj vypijte. Pomůžete si od infekce močových cest a jediná špetka tohoto koření může pomoci také regulovat hladinu cholesterolu. Udržuje hladinu cukru v krvi a pomůže snížit chutě na sladké. Je to skvělý stimulant při hubnutí, může posílit imunitní systém. Skořice pomůže také při ztuhlosti svalů nebo kloubů. Skořice patří mezi koření, které má spoustu účinků na lidské tělo.

Zdroj: smakdnia.pl