Panička začala hrát na harmoniku, ihned k ní přiběhli její psi a začali hrát na piano. Tohle musíte slyšet!

Psi obecně patří mezi velmi oblíbené domácí mazlíčky. Udává se, že ve čtyřech a půl milionech českých domácností žije přes dva miliony těchto čtyřnohých mazlíčků. V přepočtu na jednoho obyvatele je to suverénně nejvíce v celé Evropě. Oblíbenými společníky jsou psi ale i v dalších zemích Evropy či v Americe. Trávíme s nimi velké množství času, děláme v jejich společnosti nejrůznější činností a výsledkem je, že pes se stává naším nejvěrnějším přítelem. Často se tak naučí i věci, o kterých jsme si mysleli, že to není možné. Například hrát na piano.

Oni opravdu hrají

Hlavními hrdiny našeho videa jsou dva krásní zlatí retrívři, tedy rasa, o jejíž inteligenci není pochyb, kteří za doprovodu své paničky svými tlapkami hrají na speciálně vytvořené piano. Panička vždy zahraje určité tóny na harmoniku a oni po ní střídavě tóny opakují na piano. Vše vypadá velmi jednoduše, psi jsou klidní a vypadá to, že to pro ně není vůbec náročné.

Psi a hudba

Možná se svými psy také posloucháte hudbu či před nimi hrajete na váš oblíbený hudební nástroj, a tak vás napadlo, jak vlastně psi hudbu vnímají. Zda ji slyší stejně jako my či zda existují hudební žánry, které psi preferují. I vědci se vztahem psů k hudbě již zabývali a zde jsou některá jejich zjištění. Hudba, kterou psi mají rádi, záleží na frekvenci jejich srdečního tepu. Větší plemena, tedy například výše zmínění retrívři, preferují hudbu o něco pomalejší než menší psi, kteří díky své rychlejší srdeční frekvenci dávají přednost hudbě rychlejší.

Čtěte také: Koktání mu bylo překážkou po celý život. Téměř se nezvládl představit. Když otevřel pusu podruhé, začal zpívat. Vada byla pryč a to co přišlo bylo ohromující. Podívejte se na video!

Ukázalo se, že vážná, klasická hudba s jednoduchým opakováním rytmu na většinu psů působí relaxačně. Tato hudba se tak používá i ve speciální psí muzikoterapii, která je určena například pro psy, kteří mají obavy z nadměrného hluku, či u štěňat s projevy úzkostné separace. Nemocným psům a psům po operacích konkrétně nejvíce psychicky prospívají zvuky harfy.