Po padesáti letech na svobodě, dvě slonice si užívají života v záchranné stanici!

Slonice žily dlouhých padesát let v cirkusu. Nikdy nezakusily procházku po trávě a nedýchaly čerstvý vzduch v přírodě. Po celý svůj život byly upoutané řetězem, aby náhodou neutekly nebo některého návštěvníka nechtěně nezranily. Na sklonku života se jim dostalo záchrany a patřičné péče. Nyní tráví svůj čas v jediném indickém centru pro záchranu těchto ohrožených zvířat. Jejich příběh je pro ochránce a milovníky zvířat neskutečně bolestivý.

https://animalchannel.co/

Padesát let týrání

Nikdo z lidí si nedovede představit žít padesát let v okovech. A nejen řetězy, ale slonicích po celou dobu způsobovali majitelé cirkusu trýznění nejrůznějšími způsoby. Přitom měli ze Sity a Mii dlouhá léta peníze, které jim lidé dávali za vstupné do cirkusu, kde obě slonice nedobrovolně vystupovaly. Bavily dospělé i děti, ale samy neskutečně trpěly. Jejich zdravotní stav byl žalostný, naštěstí je včas zachránili ochránci přírody, kteří je přesunuli do chráněné rezervace.

Neléčené zlomeniny a žádný spánek

Slonice byly opravdu na pokraji života, protože trpěly mnohými neduhy způsobené jejich týráním. Naprosto nepochopitelné chování vůči tak inteligentním tvorům, kterými jsou tito majestátní živočichové. V Indii jsou cirkusy mezi veřejností populární, to je důvod, proč tyto slonice skončily v jednom z nich, přičemž byly po celou dobu připoutány. Nemohly se volně pohybovat, dokonce ani spát. Sita měla navíc neléčenou zlomeninu nohy, což jí způsobovalo neskutečné bolesti.

Čtěte také: Narkomanka skončila ve vězení, nakonec se policistovi odvděčila

Ráj v centru pro slony

Záchranáři nechali obě slonice převézt do chráněné rezervace neziskové organizace Wildlife SOS ve městě Mathura. V tomto středisku pečují o slony a snaží se je zachránit ze zajetí cirkusových manéží. Pro Situ a Miu je centrum rájem, který si zaslouží. Hned po jejich příjezdu si mohly vyzkoušet procházku na čerstvém vzduchu, a zatímco Mia vyzkoušela bazén, Sita šťastně usnula. Mohla konečně spát, což v cirkusu nebylo možné. V tomto zařízení mohou obě slonice spokojeně dožít.

https://www.facebook.com/watch/?v=10153461533633526

Zdroj: animalchannel.co