Pochoutka ze zakysané smetany do kelímku nebo hrnku

Lehké, levné a jednoduché recepty na dezerty jsou vždy obrovskou výhodou pro každou ženu. Jakmile máte chuť na sladké nebo po vás děti žadoní nějakou sladkost, je velmi snadné je připravit. Na tento recept vám postačí pár ingrediencí, pár minut času a asi 20 korun. Připravíte ho do kelímku na oslavy nebo do svého oblíbeného hrnečku na běžné dny. Obrovská výhoda je ta, že bude hotový za pár minut. Nemusíte ho péct ani chladit v lednici. A pochutnáte si ihned.

Co budete potřebovat?

Na výrobu tohoto receptu vám bohatě postačí jen pět surovin. Nezapomeňte si ale také připravit něco na ozdobení. Použít můžete čokoládové sypání, hoblinky, kokosové vločky nebo cokoli jiného, na co budete mít zrovna chuť. Záleží také na tom, co zrovna najdete v kuchyni nebo v obchodě. Na výrobu tohoto vynikajícího dezertu vám stačí:

  • zakysaná smetana – 200 gramů,
  • kondenzované mléko – 295 gramů,
  • pudink – 40 gramů,
  • smetana na šlehání – 200 gramů,
  • čokoládové sypání – podle chuti.

Pracovní postup

V každém případě budete potřebovat mixér. Nejlepší je velký, stolní mixér. Nalijte do nádoby zakysanou smetanu, kondenzované mléko a smetanu na šlehání. Vše šlehejte asi po dobu 2 minut na nižší otáčky. Potom do směsi přidejte pudinkový prášek. Stačí vám klasický s vanilkou nebo smetanovou příchutí. Zapněte znovu mixér a nechte ho šlehat po dobu dalších 2 minut. Všechno se musí důkladně spojit, aby byla celá směs propojená.

Čtěte také: Mramorový slaný dort je výborný jako snídaně i svačina

youtube.com

Do této směsi můžete přidat čokoládové (nebo jiné) sypání a promíchat pomocí lžíce. Mixér již nezapínejte. Lžící potom dezert přeneste do jednotlivých hrnků, kelímků nebo misek. Přidat můžete také ovoce, rozpuštěnou čokoládu nebo jiné produkty na dochucení. V tuto chvíli máte celý dezert hotový a můžete podávat. Připravíte ho za 5 minut a pochutná si na něm celá rodina. Každý si do něj navíc může přidat to, na co bude mít zrovna chuť. Přejeme dobrou chuť!