Pokud jste na snídani jedli vajíčka a bylo Vám z nich špatně, měli byste vědět tohle!

Každý den se nám daří bombardovat žaludek nesprávnými kombinacemi a přitom vlastně ani nevíme, co děláme špatně. Jíte často vajíčka? Pokud ano, tento článek je určen pro Vás. Žaludku totiž mohou uškodit i zcela běžné a dokonce zdravé potraviny. Tedy v případě, že je nesprávně zkombinujete.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Časté přehánění, či křeče v břiše po snídani nebo po večeři mohou způsobit i vejce v kombinaci s některými dalšími potravinami. Vajíčka jsou velmi zdravé, a proto byste je rozhodně neměli přestat jíst. Dbejte však na to, co si k nim dáváte. Dnes Vám prozradíme, s čím se vejce v žaludku rádi perou.

Ryby

Nikdy nekombinujte k rybímu salátu nebo k samotné rybě vařené, ani nijak jinak tepelně upravené vejce. Kromě toho, že tato kombinace Vám nejdříve neudělá dobře, okrádáte se i o pozitivní látky, které vejce v rybě neutralizují. Mezi jinými hlavně vitamin B7.

Rýže

Zůstala Vám z oběda rýže a maso už ne, tak proč si ji neudělat večer s vajíčkem? I takové zvyky na Slovensku máme a mnohým kombinace vajec a rýže nedělá dobře. Ani ve snu by je však nenapadlo, že to může být právě vaječnou rýží.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Brambory

Nerozlučná dvojice – vejce a brambory – nemůže existovat vedle sebe ani v oblíbených majonézových salátech. Brambory obsahují minerály, které brání vstřebávání železa a vápníku ve vejci. Je dokázáno, že tyto dvě složky spolu jsou špatně stravitelné a nabourávají správné trávení.

Mléko

Vejce a mléko nejsou tou nejlepší kombinací. Mléko samotné obecně mnoho lidí přehání, což v konečném důsledku není nejhorší, zvláště pokud máte problémy s pravidelným vyprazdňováním. Pokud si však nechcete koledovat o pořádně křeče v břiše, mléko s vejci raději nejezte.

Sýr

Paradoxně, to co běžně jíme na večeři na chlebu, není pro náš trávicí trakt právě nejšťastnějším řešením. Tělo se mnohem snadněji vypořádá s jedním zdrojem živočišných bílkovin než najednou s dvěma najednou. Pokud si dáte k snídani vejce se sýrem, očekávejte tíhu přinejmenším dopoledne.

S čím je tedy mohu jíst?

Vajíčka jsou v těle dobře snášeny s ovocem a zeleninou, ale i zde jsou jisté omezení, které by mohly dopadnout běháním na záchod. Vejce raději nekombinujte se zelenou zeleninou, brokolicí a jinými druhy, které neobsahují škrob. Rovněž je žaludek dobře snáší ve spojení s tuky, čili majonézou, máslem, či smetanou a to hlavně živočišného původu.