Posílit svůj imunitní systém můžete i doma v obýváku. Jak?

V zimě a na jaře se hodně lidí potýká se slabým imunitním systémem. Užívat můžete doplňky stravy nebo vyzkoušet tuto netradiční metodu. Jestli hodně trpíte nachlazením a chřipkou, můžete svou imunitní systém hodně posílit a nepotřebujete prakticky nic. Uznávaný lékař Sergej Bubnovský přišel s metodou, která pracuje pouze s ledovou vodou a pár vteřinami vašeho času. Nic jiného nepotřebujete k tomu, abyste zlepšili svou imunitu, takže za tuto metodu téměř nic neutratíte.

Potřebujete jen ledovou vodu

Je to extrémně jednoduché. Vezměte si lavor, do kterého se vám vejdou chodidla. Napusťte do něj ledovou vodu nebo vodu pokojové teploty, do které přidáte kostky ledu. Vložte do lavoru chodidla a nechte je tam po dobu 10-15 vteřin. To je všechno. Tato metoda stimuluje produkci norepinefrinu, co je hormon, který stimuluje imunitní systém a dokáže ho hodně posílit. Tato metoda vám zabere jen pár vteřin, ale musíte ji dělat každý den. Jedině tak bude fungovat vážně efektivně a spolehlivě.

Shutterstock

Prevence nachlazení a bolavé svaly

Tato metoda není dobrá jen pro imunitu, ale také pro další zdravotní problémy. Můžete ji použít jako prevenci pro nachlazení a chřipku. Čím silnější budete mít imunitu, tím lépe se vám bude fungovat během zimy i na jaře. Namáčení nohou v ledové vodě vám může pomoci proti bolesti svalů. Ledová voda stáhne svaly a obnoví jejich přirozenou činnost. Proto se zbavíte bolesti, kterou můžete cítit kvůli námaze nebo jiným potížím.

Čtěte také: Zbavte se křečových žil a mozolů speciální domácí mastí

Pomáhá při depresích

Podle některých oborníků pomáhá ledová voda také při depresích. Působí skvěle na pokožku a dokáže zlepšit náladu kvůli hormonům, které mozek produkuje ve studené vodě. Z tohoto důvodu také mnoho lidí praktikuje otužování ve studené vodě. Nemusíte mít nutně ani deprese. Jestli si chcete zlepšit náladu a zároveň zlepšit své zdraví, studené koupele jsou k tomu skvělou příležitostí.

Shutterstock

Zlepšuje stav pokožky a vlasů

Velkou výhodou této metody je také fakt, že stimuluje pokožku a stahuje póry. Vaše pokožka bude vypadat mnohem mladší, když si budete dávat pravidelně studené koupele. Studená voda zlepší zdraví také vašim vlasům. Jestli chcete mít lesklé a hladké vlasy, měli byste při jejich mytí používat studenou vodu. Horká voda je naopak může poškodit, takže na to myslete při každém sprchování.

Otužování je obecně zdravé a přináší mnoho benefitů pro vaše tělo. Nezáleží na tom, jestli si budete dělat jen koupele na chodidla pro silnější imunitu nebo si dáte přímo studenou sprchu. Vždy si hodně zlepšíte zdraví, a proto byste měli zvážit dlouhodobé otužování svého organismu. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe, i když to bude na pár vteřin nebo minut velmi nepříjemné. Vyzkoušejte to sami a uvidíte, že se již během pár dnů budete cítit mnohem lépe.

Zdroj: zinoti.lt