David Hampl
1 března, 2019

Mnoho lidí se salátům vyhýbá, jelikož si myslí, že nejsou dobré, nebo že nezasytí. To ale není vždy pravda. Stačí zvolit ten pravý a uvidíte, že si na něm pochutnáte a bez problémů se z něho také najíte. A k tomu všemu musíme přidat i fakt, že saláty jsou skvělou volbou při hubnutí. Tak který bude tím, který si zvolíte právě vy?

Vitamínová mrkev s česnekem

Zkoušeli jste někdy kombinaci mrkve a česneku? Pokud je, je pro ni ta nejlepší chvíle. Budete moci ochutnat dokonalou pochoutku. Kromě mrkve a česneku si připravte také hlávkové zelí a vajíčka. Dresink následně vytvořte ze zakysané smetany. Uvidíte, že tato kombinace je skvělá svou chutí, ale i tím, kolik vitamínů do svého těla dostanete.

Eliminátor tuků ze zelí

Jde vám hlavně o eliminaci tukových zásob? Potom je třeba dávat pozor na množství kalorií, které sníte. Ideální je proto dát si tento salát, který je založený na kombinaci zelí, červené řepy a také mrkve. Vše je zelenina, která je nízkokalorická. Dochucení je spojeno s využitím křenu, který dodá tomuto pokrmu zajímavou a lehce ostrou chuť.

Jogurtová pochoutka ze zelí

Základem je zelí a bílý jogurt. Tím ale výpis ingrediencí na tento salát nekončí. Dále nelze zapomenout také na mrkev, cibuli, hořčici a trochu medu. Tato zajímavá kombinace zajistí, že ochutnáte něco, co ještě nikdy předtím. Navíc tělu dodáte dostatek vitamínů a rozhodně nebude problém ani se zachycením. Přesvědčte se, že saláty nejsou nudné.

Moderní vajíčkový salát

Ideální je se světlým pečivem, které ho dokonale doplní. Máme na mysli vajíčkový salát v jeho moderní formě, která může být i dietní. To proto, že základem jsou kromě vajec také netučný sýr cottage a trocha netučného sýru. K tomu všemu se přidá také trocha citronové šťávy, která pomůže k výslednému příjemnému dochucení.

Zelný salát s pórkem

Zelný salát je dnes známou klasikou. Hlávkové zelí společně se solí a pepřem je základem této inovace. K té se kromě jiného přidává také pórek a dochucení je vylepšeno trochou zázvoru a také jablečného octu, který je zjemněný medem. Pokud vás tato kombinace zaujala, zkuste ji a uvidíte, že vás skutečně dokáže ohromit.

Slavnostní kuřecí salát

Ten se může stát velmi zajímavou součástí slavnostní tabule, a to hlavně ve chvíli, kdy budete chtít zkusit originální přílohu. Nebo s pečivem i hlavní jídlo. Základem tohoto salátu jsou totiž kuřecí prsa. Je dále doplněný mrkví, hráškem, česnekem a také strouhaným sýrem. Samotné spojení ingrediencí zajistí řecký bílý jogurt. Ten přispívá také k dobrému obsahu bílkovin.

Zelný salát s bramborem

Že tyto dvě suroviny nelze kombinovat? Ale jde to. Stačí si je vzít a doplnit je ještě celerem, petrželí, hráškem a také mrkví. Vznikne směs, do které se přidá také nízkotučný jogurt a trocha nasekaných vlašských ořechů. Poté se nechá pár hodin uležet a může se podávat. Uvidíte, že tato kombinace není nijak špatná.

Okurkový salát s koprem

Klasiku dost možná znáte. Ale tento recept bude přece jenom v něčem jiný. Už proto, že pochází z Německa. Základem je salátová okurka, dále je to rajče, cibule a bílý jogurt. Toto všechno se smíchá a před podáváním se salát doplní čerstvým koprem. Některé gurmány jistě potěší možnost doplnit ho o citronovou šťávu a také o trochu medu.

Kuřecí salát s vejci

Chcete novou varianci kuřecích prsou? Tak je použijte v salátu. Tento je má jako základ a dále je zde požito vařených vajec, strouhaného sýra, zelí a kyselé okurky. K tomu všemu nesmí chybět dresink, jehož základem je jogurt a dále zakysaná smetana. Do něho se přidá citronová šťáva a sami uvidíte, že výsledek nemá chybu.

Salát z červeného zelí

Velmi často se na přípravu salátů využívá hlavně zelí bílé. To je ale chyba, jelikož i to červené může být dobrou volbou. To je základem právě tohoto receptu, ke kterému se přidává také kukuřice. Unikátem je potom zálivka, kde je zakysaná smetana, bílý jogurt, dijonská hořčice, jablečný ocet a trocha medu. Ochutnejte a uvidíte, jak je zajímavý.

Salát s ananasem

Je ovoce, které se do salátů hodí. A tím je ananas. Ten je základem této varianty. Používat je možné jak čerstvý, tak i variantu z plechovky. Když si chcete tento recept připravit, nezapomeňte také na čínské zelí, na kukuřici, celer a také pórek. Jako zálivku určenou na spojení rozhodně doporučíme zvolit osvědčený bílý jogurt.

Bramborový salát s řepou

Tento recept pochází z Ruska, kde je poměrně oblíbený a vyhledávaný. Základem receptu je červená řepa, která je doplněna nezbytnými brambory a dále také cibulí a vejcem. Jako dresink může být použita nejenom majonéza, ale může se jednat také o bílý jogurt. Tento nápad vás zaujme jak svou chutí, tak samozřejmě i svou zajímavou červenou barvou.

Sdílejte článek