Připravte si lahodný vanilkový a kokosový krémový dort

Vaše děti milují lahodné a krémové dorty? Nebaví vás pořád dělat piškotový korpus, který prokládáte marmeládou? Právě pro vás je dnešní recept, podle kterého si uděláte lahodný dort, který vám bude každý nejen závidět, ale také po vás budou chtít přesný postup. Rozhodně se vyplatí ho vyzkoušet, protože vanilku a kokos miluje skoro každý! Nemůžete se netrefit s touto kombinací chutí.

Samostatně se vytvořte těsto a krém

Tento recept není nijak složitý, ale budete potřebovat suroviny zvlášť na těsto a zvlášť na krém. Na těsto si připravte:

  • 5 lžic mouky
  • 5 lžic cukru
  • Sáček vanilkového cukru
  • Lžíci kakaového prášku
  • Sáček prášku do pečiva
  • 100 ml vody
  • 100 ml oleje
  • 4 vejce
  • Vanilkovou nebo rumovou esenci

Na krém budete potřebovat: litr mléka, 200 g kokosových vloček, 150 g másla, sáček vanilkového pudinku, 5 lžic mouky a 5 lžic cukru. A nesmíme zapomenout ani na polevu, na kterou si připravte 200 g hořké čokolády a 4 lžíce másla. Poté už nezbývá než se pustit do přípravy krémového dortu, který si každý zamiluje! Nejdříve si připravte plech o velikosti 30×30 cm, vymažte ho máslem a troubu si rozehřejte na 200 stupňů.

Čtěte také: Krásné koblížky s čokoládovou polevou a sladkou náplní

Dort zpracujte postupně, hotový bude za chvilku

Udělejte sníh z bílků. Přidejte do nich moučkový a vanilkový cukr, po rozpuštění cukru pak přidejte i žloutky, ale postupně jeden po druhém. Ostatní suroviny na těsto přimíchávejte také postupně a nezapomeňte pořad míchat. Směs pak nalijte na připravený plech a pečte asi 25 minut. Cukr na krém dejte do hrnce, přidejte do něj mouku, pudink a míchejte. Poté přilijte 200 ml mléka, zahřejte na sporáku a přidejte zbytek mléka. Až bude pudink houstnout, nechte ho vychladnout.

Máslo smíchejte s pudinkem a míchejte, dokud nebude směs hladká. Použít můžete i tyčový mixér. Nakonec přidejte kokosové lupínky a dejte krém na hodinu do lednice. Polevu uděláte tradičním způsobem – kousky čokolády dejte s máslem do parní lázně, míchejte do hladka, a nakonec ji dejte na vrstvu krému. Hotový dort pak dejte do lednice a můžete ho dozdobit podle sebe. Oblíbené jsou marcipánové postavičky, ale i sami si můžete doma vymodelovat hmotu, kterou si nabarvíte nebo vytvarujete podle svých představ. Mnoho lidí volí jak ozdobu jedlý papír, který koupíte v cukrárnách nebo specializovaných obchodech.

https://www.kiloretete.ro/