Rajčata nakládaná do sáčku jsou skvělým předkrmem

Nakládání okurek do sáčku je jedním z nejoblíbenějších instantních receptů. Stejně tak můžete nakládat třeba i rajčata, a navíc úplně stejně snadno a rychle. Pro nakládání se používají pevná, středně velká rajčata kulatého tvaru, aby se dala naplnit a dobře držela tvar. Plní se pak pikantní směsí na bázi kopru, česneku a koření, pro chuť lze přidat i estragon.

Co si připravit?

Potřebovat budete alespoň 550 g rajčat vhodné velikosti a tvaru, menší svazek kopru, 3 stroužky česneku, sůl, cukr, černý mletý pepř, červenou feferonku a případně i estragon, pokud ho máte a chutná vám. Příprava je rychlá a jednoduchá a po několika hodinách získáte lahodná, lehce osolená rajčátka s pikantní chutí díky náplni. Tato šťavnatá plněná rajčata jsou perfektním předkrmem ke každému jídlu, ale můžete si je dopřát třeba i jako lehkou svačinku.

Nejprve si připravte náplň do rajčat. Svazek kopru opláchněte, osušte a nasekejte nadrobno. Přidat k němu můžete i nasekané čerstvé listy estragonu, pokud ho budete přidávat. Stroužky česneku oloupejte a nožem nasekejte na velmi jemné kousky nebo je prolisujte. Přidejte lžičku cukru, půl lžíce soli, půl lžičky pepře a špetku sušených a mletých feferonek. Všechny složky důkladně promíchejte.

Čtěte také: Jak naložit okurky bez konzervantů a octa?

Jak rajčata naplnit?

Rajčata dobře opláchněte a osušte. Z vrchní strany rajčete udělejte dva řezy do poloviny zeleniny, které se budou uprostřed křížit. Naříznutá rajčata naplňte připravenou směsí. Dále si připravte dva igelitové sáčky a zkontrolujte, zda v nich nejsou díry, jinak použijte jiné. Sáčky vložte jeden do druhého, aby se zpevnily.

https://xitrosti.com/

Rajčata vložte do připraveného dvojitého sáčku. Pokud vám zbyla nějaká pikantní náplň, můžete ji rovněž vložit dovnitř. Poté sáček dobře utáhněte a protřepejte rukama, aby rajčata pustila trochu šťávy. Pak vše umístěte na ledničky alespoň na 6 hodin, klidně i déle. Pokud je v lednici necháte dvojnásobné množství času, budou ještě chutnější.

https://xitrosti.com/

Zdroj: xitrosti.com