David Hampl
24 listopadu, 2019

Chystáte se péct, ale nevíte co? Vyzkoušejte recept na nejbáječnější rohlíčky, které se kdy v pekařském světě objevily. Věřte, že tak výborné rohlíčky z jemného těsta jste ještě neochutnali. Příprava a postup jsou snadné, takže je v klidu zvládnete zhotovit v pohodlí domova. Připravte se, začíná jízda rohlíčků.

Inspirace na Vánoce

Blíží se vánoční období a s ním spojené pečení nejrůznějšího cukroví. Každá hospodyně už teď dobře ví, co bude péct. Mohou se ovšem najít i takoví jedinci, kteří o vánočním cukrovém potěšení nemají ještě ani potuchy, natož aby věděli, co budou péct. V tom případě jim doporučujeme vyzkoušet tento recept, který jim nezabere mnoho času a všichni si na jeho výsledku velmi pochutnají.

Ingredience a náplň

Pro přípravu nejměkčích rohlíčků na světě, které jsou jako z vaty, budete podle tohoto hrnkového receptu potřebovat: 1 hrnek (200 ml), 2 hrnky mléka, 180 ml oleje, 2 bílky, 1 lžíci cukru krystal, 1 balení sušeného droždí, 900 g hladké mouky, 1 lžičku soli a 2 žloutky na potření rohlíčků.

Nedílnou součástí těchto rohlíčků musí být samozřejmě i náplň. V tomto případě je to čistě na vás, co za náplň zvolíte. Může to být ochucený tvaroh, povidla nebo tradiční mák. Pro nadšence slaného pečiva může být náplň zvolena úplně jinak. V tom případě, ale vynechejte v ingrediencích cukr.

Postup je velmi snadný

Nyní se podíváme, jak postupovat krok za krokem, aby se vám rohlíčky povedly. Do rendlíku si nalijte mléko, olej, cukr, bílky, droždí a vše řádně promíchejte. Přidejte polovinu prosáté mouky, zamíchejte a přidejte druhou polovinu mouky. Ze směsi vymíchejte měkké a lepivé těsto.

Pomoučněte si pracovní desku a těsto na ní pořádně prohněťte. Vytvořte jednotný bochník, který přendejte do olejem vymazané mísy. Olejem namažte i samotné těsto. Mísu přikryjte igelitovým sáčkem nebo potravinářskou folií a nechte kynout na teplém místě. Poté je rozdělte na polovinu, z nichž každou rozdělte na 4 bochánky a ty rozdělte také na polovinu. Dohromady tedy budete mít 16 bochánků.

Každý bochánek rozválejte, naplňte ho náplní a srolujte zpět do tvaru rohlíčku. Vložte na pekáč vystlaný pečícím papírem a vložte do trouby na 180 C° na 30 minut. Těsně před koncem rohlíčky potřete bílky, aby byly krásně lesklé. Poté jen pocukrujte a podávejte. Dobrou chuť.

Sdílejte článek