Recept na okurkový salát, který vás příjemně zasytí

Smíchejte pár druhů zeleniny a získejte ten nejlepší okurkový salát, jaký jste kdy ochutnali. Velmi jednoduchý recept na salát vám přinese pochoutku, která se skvěle hodí jako lehká večeře nebo příloha ke grilovanému masu. Navíc můžete přidat i druhy zeleniny, které má ráda vaše rodina. Experimentovat můžete také s kořením, ale i tento jednoduchý salát vám bude zaručeně chutnat.

Co budete potřebovat?

Dnes vám nepřinášíme žádné přesné množství ingrediencí. Jednoduše použijte množství podle toho, kolik salátu potřebujete udělat pro svůj oběd nebo večeři. Na tento salát si připravte mrkev, zelí, okurky, papriky, kapary, ocet a cukr. Přidat ale můžete také další druhy zeleniny podle toho, co vám nejvíce chutná. Okurky by měly být základní ingrediencí tohoto úžasného pokrmu.

Pracovní postup

Asi tušíte, že příprava tohoto salátu je neuvěřitelně jednoduchá. Všechny ingredience očistěte a nakrájejte podle svého uvážení. Můžete je nakrájet na kostičky nebo nudličky podle toho, jak jste na to zvyklí. Smíchejte ocet s cukrem a použijte jako klasickou zálivku. Salát zálivkou přelijte vždy před podáváním. Nedávejte zálivku do zeleniny předem, aby se ocet příliš nerozležel.

kerteszkedek.hu

Salát vždy podávejte vychlazený. V lednici vám vydrží i několik dnů a jeho chuť bude jedinečná, jakmile zeleninu promícháte se zálivkou. Použijte tento vynikající salát jako letní večeři. Přidejte trochu pečiva a budete mít velmi dobrou večeři, po které se vám bude snadno spát. V létě potřebujete lehké pokrmy k večeři i k obědu a tento salát bude ideální volbou.

Nejlepší saláty ke grilu

Šopský salát je naprostou klasikou, když přijde na grilování. Připravit si ale můžete také mnoho dalších salátů, které budou chutnat ke grilovanému masu úžasně. Vyzkoušejte také kuskusový, maďarský, bulharský nebo jarní salát. Brokolicový salát s cuketou si užijí milovníci zeleniny a ovocný salát s ořechy a medem bude příjemným překvapením pro chuťové pohárky.

Zdroj: kerteszkedek.hu