Recept na tradiční nudle jako od babičky. Děti budou nadšené!

Domácí nudle do kuřecího vývaru jsou nejoblíbenějším jídlem pro mnoho lidí, a to po velmi dlouhou dobu. Naše babičky je samozřejmě uměly nejlépe a jejich maminky ještě lépe. I dnes ale můžete připravit pro svou rodinu dokonalé celestýnské nudle. Uvidíte, že budou všichni nadšení, protože chuti těchto nudlí ve vývaru se nic nevyrovná.

Co budete potřebovat?

Na úžasný kuřecí vývar potřebujete 1 kuřecí kost (nebo jinou část kuřete), 1 středně velkou cibuli, 1 středně velkou mrkev, kopr, 3 lusky hrášku, pár kuliček nového koření, 1 bobkový list, sůl podle chuti a 2 litry vody. Na těsto na celestýnské nudle potřebujete pouhé tři suroviny, což je jejich velkou výhodou. Jsou totiž neuvěřitelně levné. Potřebujete jen 2 vejce, ¼ lžičky soli a mouku podle potřeby. Nic jiného na těsto nepotřebujete, takže si můžete nudle připravit kdykoli.

https://plyashka.com/

Pracovní postup pro vývar

V první řadě si můžete začít připravovat vývar. Bude to nějakou dobu trvat a mezitím si připravíte nudle. Kuřecí kosti, mrkev, neloupanou cibuli, stonky kopru, nové koření a bobkový list vložte do vroucí vody. Ochuťte solí podle chuti. Vařte na mírném ohni. Domácí kuře byste měli vařit asi hodinu a půl. Kuřata z obchodu se většinou uvaří o něco rychleji. Nezapomeňte pravidelně odstraňovat pěnu. Vývar díky tomu nebude kalný a získáte nádhernou barvu i chuť.

Čtěte také: Připravte si chutný a snadný jablečný koláč

https://plyashka.com/

Příprava nudlí

Zatímco se vývar vaří, můžete si připravit nudle. Vejce rozšlehejte se solí a postupně přidávejte prosátou mouku. Začněte s hnětením těsta a pokračujte, dokud neztuhne. Přidejte tolik mouky, kolik bude potřeba. Potom udělejte kouli, vložte do mísy, zakryjte potravinářskou fólií a nechte odležet 30 minut.

https://plyashka.com/

Na nudle potom použijte vykrajovátko nebo je nakrájejte jako naše babičky.

https://plyashka.com/

Vyndejte z vývaru maso, cibuli, mrkev a kopr.

https://plyashka.com/

Vložte do něj nudle na 5 minut. Potom tam vraťte kousky masa a máte hotovo!

https://plyashka.com/

Zdroj: plyashka.com