Rychlá a lahodná večeře z několika základních ingrediencí

Pokud hledáte inspiraci na naprosto lahodnou večeři, která je nejen levná, ale také jednoduchá na přípravu, jste na správné adrese. Sophie z YouTube kanálu Essen Rezepte si připravila až směsně jednoduché jídlo, na které se vám už při přípravě budou sbíhat sliny. Dost možná se dostanou do vašeho pravidelného kulinářského repertoáru.

Ingredience seženete snadno

Základní potraviny, jako jsou brambory, kuřecí maso, cibule a vejce, nebudete muset shánět v žádném specializovaném obchodě. Začněte nakrájením jedné cibule na proužky a jejím orestováním na pánvi s trochou olivového oleje. Promíchejte. Oškrábejte čtyři brambory a nakrájejte je na proužky a přidejte je do pánve k cibuli. Podle chuti osolte a opepřete. Rozložte je po celé pánvi do jedné vrstvy.

https://sweetandsavory.co/

Tři kuřecí prsa nakrájejte na kostičky a podle chuti přidejte ještě trochu soli a pepře. Kuřecí kousky rozprostřete přímo na brambory a cibuli, nemíchejte. Pánev odstavte z plotny.

https://sweetandsavory.co/

Mezitím troubu předehřejte na 200 °C a počkejte, než se plně rozpálí. V misce rozšlehejte dvě vejce, přidejte 200 ml tučné smetany a promíchejte. Do směsi přidejte lžičku kari, která dodá zlatavou barvu a pikantní chuť. Promíchejte, dokud se vše nespojí do hladké směsi.

https://sweetandsavory.co/

Vše zapečte v troubě

Smetanovou směs nalijte rovnoměrně do pánve ke kuřecímu masu, bramborám a cibuli. Pánev zakryjte alobalem a vložte na 40 minut do trouby. Pánev, na které jste prvně smažili cibuli, samozřejmě musí být do trouby vhodná, jinak budete muset po osmažení cibule vše přendat do zapékací mísy. Pokud ale máte vhodné nádobí, připravíte tuto večeři v jediném hrnci a značně tak eliminujete nepořádek v kuchyni.

https://sweetandsavory.co/

Když se vaším bytem začne linout lahodná vůně pečené večeře, vezměte rajčata a nakrájejte je na plátky. Dále nastrouhejte nahrubo tvrdý sýr vaší volby, například goudu nebo eidam. Vytáhněte večeři z trouby, posypte nastrouhaným sýrem a na něj položte nakrájené plátky rajčat. Vraťte večeři zpět do trouby na dalších 5–10 minut.

https://sweetandsavory.co/

Téměř hotovo

Pečte, dokud sýr na povrchu nezezlátne a nebude krásně křupavý. Ozdobte pažitkou nebo nakrájenou jarní cibulkou, případně posypte bylinkami dle vlastního výběru. Tento recept přitáhne každého strávníka.

https://sweetandsavory.co/

Po upečení už nezbývá nic jiného než nakrájet večeři na libovolně velké díly a servírovat. Takovou jednoduchou večeři si spolehlivě budete chtít připravovat častěji.