Salát z červené řepy je ideální pro oběd i večeři

Saláty jsou jedinečným pokrmem a základem pro zdravý životní styl. Existuje nespočet salátů, které obsahují různé vitamíny a minerály. Skvělou a velmi zdravou variantou je salát z červené řepy. Můžete díky tomu zlepšit svůj imunitní systém, snížit cholesterol a zlepšit své trávení. Poradíme vám, jak si připravit vynikající salát z této zeleniny, který vám zabere jen pár minut.

Co budete potřebovat?

Na výrobu tohoto lahodného salátu potřebujete 400 gramů červené řepy, 1 lžičku hořčice, 180 gramů konzervovaného hrachu (nebo cizrny), 2 lžíce rostlinného oleje, 1 stroužek česneku, 2 lžíce sójové omáčky, 1 svazek petržele, 2 lžíce citronové šťávy a 1 svazek jarních cibulek. Do salátu můžete samozřejmě přidat i své oblíbené koření. Příprava tohoto pokrmu vám zabere asi 2 minuty, jakmile budete mít uvařenou červenou řepu. Jak na to?

Pracovní postup

Červenou řepu vcelku uvařte, nastrouhejte na hrubém struhadle nebo nakrájejte najemno.

Čtěte také: Mleté řízky zapečené v troubě

https://souspark.ru/

Smíchejte s hrachem nebo cizrnou z konzervy. Prolisujte stroužek česneku, jemně nasekejte petrželku i jarní cibulky. Vše přidejte do směsi k červené řepě. Salát nakonec dochuťte citronovou šťávou, sójovou omáčkou, rostlinným olejem a hořčicí. Vše důkladně promíchejte, aby se ochutily všechny komponenty salátu.

https://souspark.ru/

Salát můžete podívat k obědu nebo k večeři, případně jako přílohu k masu.

https://souspark.ru/

Oblíbené saláty, které připravíte za pár minut

Toto samozřejmě není jediný zdravý salát, které si můžete doma připravit. Češi milují také rajčatový salát. Skvělou variantou pro zdravé svačiny nebo obědy na cesty jsou vrstvené saláty, které připravíte do sklenice a můžete ho vzít s sebou na cesty. Základem by měl být také Caesar salát, panzanella nebo můžete vyzkoušet fatuš. Důležité je, abyste saláty začlenili do svého jídelníčku, protože vám přinesou do života hodně vitamínů a minerálů.

Zdroj: souspark.ru