Smíchejte pár surovin a máte dokonalý salát!

Saláty většina z nás používá jako přílohu k masu, ale můžete z nich udělat také hlavní chod. Anebo dobrý oběd do krabičky do práce. Dnes se podíváme na recept, který by měl znát každý milovník salátů a pekingského zelí. Připravíte ho během chvilky a v práci i doma vám poskytne vynikající chuť masa a zeleniny s jogurtovým dresinkem.

Co budete potřebovat?

Na výrobu tohoto salátu nepotřebujete příliš mnoho surovin. To je dobře, protože díky tomu bude snadná i jeho příprava. Připravte si 400 gramů pekingského zelí, 2/3 lžičky soli, 2 jablka, ½ citronu, 250 gramů uzených kuřecích prsou, 250 ml jogurtu a 2 polévkové lžíce lněných semínek. Přidat můžete také své oblíbené koření, ale vynikající salát připravíte i z těchto ingrediencí.

Pracovní postup

Z pekingského zelí odstraňte stopky a listy jemně nasekejte. Jablka oloupejte a nakrájejte na tenké proužky. Jablka vložte do samostatné misky a vymačkejte do nich šťávu z poloviny citronu. Potom můžete v jablkům přimíchat pekingské zelí. Kuřecí prsa nakrájejte na malé proužky a přidejte do mísy k jablkům a pekingskému zelí.

Čtěte také: Krásný dezert s ořechy, mákem a jablky na sváteční stůl

https://souspark.ru/

Směs zasypejte lněným semínkem a ingredience důkladně promíchejte. Potom si nastrouhejte půl lžičky citronové kůry. Přidejte ji do bílého jogurtu a dochuťte solí. Důkladně promíchejte. Tuto směs přidejte do salátu a znovu důkladně promíchejte. Všechny ingredience se musí dokonale spojit, abyste si mohli salát naplno vychutnat. Poté můžete podávat. Dobrou chuť!

https://souspark.ru/

Saláty, které stojí za zkoušku

Saláty mohou mít všechny podoby na světě. Velmi oblíbené jsou saláty s ovocem, těstovinami, masem nebo sýrem. Šopský salát nebo salám Caesar jsou věčné klasiky, které zná každý z nás. Jestli chcete něco vydatnějšího, můžete vyzkoušet také těstovinový salát s kuřecím masem a jogurtovou zálivkou. Vynikající ale bude také salát s tuňákem, který vás příjemně zasytí v práci.

Zdroj: souspark.ru