Spolehlivé způsoby, jak se zbavit různých typů kašle

Kašel může být velmi nepříjemný a někdy až bolestivý. Můžete samozřejmě skočit do místní lékárny pro nějaké léky, ale přírodní možnosti jsou vždy mnohem lepší variantou. Na každý typ kašle potřebujete trochu jiný lék. Mezi největší problémy patří silný kašel, hleny, suchý nebo dlouhotrvající kašel. A poradíme vám, co dát také vašim dětem v případě nepříjemného kašle.

Lék na silný kašel a uvolnění hlenů

Na silný kašel se skvěle hodí hrušky. Smíchejte 1 šálek nakrájených sušených hrušek s 500 ml vody a vařte 20 minut. Zabalte do utěrky a odložte na 4 hodiny. Tento odvar pijte vždy 30 minut před jídlem. Měli byste pít 100 ml odvaru čtyřikrát denně.

https://www.pexels.com/

Na uvolnění hlenů budete také potřebovat spolehlivý lék. Několikrát denně pijte 1 polévkovou lžíci brusinkové šťávy s medem nebo brusinkovým sirupem.

Čtěte také: Sušenky ve stylu medovníku, které zmizí ihned po upečení

https://www.pexels.com/

Místo čaje můžete také pít odvar z listů nebo sušených plodů jahod. Hleny půjdou odkašlat mnohem lépe.

Suchý a přetrvávající kašel

Na suchý kašel je nejlepší inhalace. Rozdrťte a smíchejte 1 lžíci eukalyptových listů, 1 lžíci květů měsíčku lékařského a 1 lžíci kořene lékořice. Vše zalijte 200 ml vroucí vody. Nechte 5-10 minut louhovat a potom vdechujte páru s utěrkou nebo ručníkem přes hlavu. U malých dětí tuto metodu nepoužívejte.

Na přetrvávající kašel jsou nejlepší obklady. Smíchejte 1 lžíci mouky, 1 lžíci hořčičného prášku, 1 lžíci slunečnicového oleje, 1 lžíci medu a 1 lžíci vody. Směs zahřejte ve vodní lázni za stálého míchání. Hmotu naneste na gázu a přiložte na hrudník. Zabalte fólií a zakryjte teplou šálou.

https://www.pexels.com/

Lék a lízátka na dětský kašel

Pro děti musíte zvolit jemnější přístup. Nastrouhejte jemně 1 jablko, 1 cibuli a 1 mrkev. Přidejte 2 lžíce medu a důkladně promíchejte. Podávejte 1 mírně zahřátou čajovou lžičku 4-5krát denně. Tato směs a dávkování rychle zbaví děti kašle.

Pro děti jsou také skvělá lízátka na kašel s medem a zázvorem. Můžete je dávat trochu větším dětem. V prvních letech života to není dobrou volbou. Do pánve dejte 250 gramů medu a 1 lžičku nakrájeného zázvoru. Vařte do zhoustnutí. Směs nechte trochu ztuhnout a rozdělte na 15 lízátek.

Zdroj: smakdnia.pl