Super rychlé, jednoduché a výborné česnekové placky naplněné sýrem: Těsto bez droždí nekyne ani minutu – nejlepší náhrada za pečivo

Dostali jste chuť na pečivo, ale nemáte jej zrovna u sebe? Co takhle vyzkoušet náš recept na česnekové placky plněné sýrem? Postup je velice jednoduchý a za pár minut budete s výtvorem hotovi. Pokud jste milovníci langošů, tak tahle pochoutka je stvořená přímo pro vás. Tyto placky můžete podávat jak k obědu, tak k večeři, určitě jimi neurazíte ani žádnou návštěvu a všichni vás budou žádat o recept.

Příprava:

Takže abychom mohli začít, musíme si říct, co všechno budeme potřebovat. Tudíž na tento pokrm si nachystáme tyto ingredience:

  • 300 g hladké mouky
  • 50 ml slunečnicového oleje
  • 100 ml vody
  • 1 lžička prášku do pečiva
  • 1 lžička soli
  • 200 g sýra (nejlépe uzeného)
  • Prolisovaný česnek, bylinky

Postup:

Začneme tím, že si najdeme velkou mísu. Odměříme si potřebné množství hladké mouky a nasypeme ji do mísy.  Následně přidáme prášek do pečiva, lžičku soli, vodu a všechny tyto ingredience smícháme dohromady a zpracováváme tak dlouho, dokud nevznikne hladké těsto.

Čtěte také: Připravte své rodině nejlepší vývar v životě díky jedinému triku!

Vzniklé těsto přikryjeme a necháme ho si na půl hodiny odpočívat při pokojové teplotě. Mezitím, co necháváme těsto uležet, si nastrouháme potřebné množství sýra. Poté si naše těsto rozdělíme na několik částí. Každý kousek těsta rozválíme a posypeme nastrouhaným sýrem a následně jej zamotáme do kuličky, kterou poté znovu rozválíme na placku. Rozehřejeme si pánev a za sucha opékáme připravené placky z každé strany.

Do hrnečku si nalijeme slunečnicový olej, do kterého přidáme prolisovaný česnek a naše připravené bylinky. Touto směsí budeme potírat naše upečené placky.

Tyto placky se vám budou náramně hodit k vašemu grilovacímu posezení. My doufáme, že se vám placky podle našeho receptu povedly a že jste si je určitě neupekly naposledy. Pokud se vám recept líbil, tak budeme rádi, když ho doporučíte svým přátelům či ho budete sdílet na sociálních sítích.