Takové zázraky se stanou s Vaším tělem, pokud si budete masírovat tyto body na nohách před spaním

Kdo by to nemiloval. Masáž nohou. Stačí trochu kokosového oleje nebo nějakého krému, ruce a požitek je na světě. Možná jste však nevěděli, že masáž nohou není prospěšná jen pro Vaši duševní pohodu, ale významně prospívá i k řešení některých zdravotních problémů.

masaz2[hana-code-insert name=’google‘ /]Moderní medicína má za sebou dlouhou cestu, která začala přibližně v 19. století. Mnoho věcí se za tu dlouhou dobu změnilo, ale hlavně doba pokročila, a tak se staly některé léčebné metody minulostí, naštěstí. Prostor dostali i trochu alternativnější metody léčby, jako například akupunktura, homeopatika nebo reflexologie. Dlouhá léta se mnozí lidé pokoušejí vyhýbat lékům a hledat vlastní cestu, jak se dostat z nějakého zdravotního problému. Je to proto, že se chtějí vyhnout vedlejším účinkům léků, nebo prostě jsou rázně proti jejich aplikaci.

masaz1Je mnoho důvodů, proč byste se měli seznámit s masáží nohou. Reflexologie je léčebná praktika, při níž pomocí masírování stimulujete nervy na chodidlech. Chodidlo přitom představuje mapu a daná místa na něm přísluší různým orgánům nebo částem těla. Je to efektivní způsob, jak tělo zbavit stresu a zmírnit bolest. Ve zkratce je to něco, jako když si masírujete ruce nebo krk, čímž zvyšujete průtok krve v těle. Možná jste nevěděli, ale tato technika se často využívá právě u novorozenců, tedy u miminek, a to právě proto, že ještě nejsou schopny říct, co je, kde bolí, a rovněž pro ně nejsou vhodná všechna léčiva. Navíc to miminka uklidňuje a kromě toho mu masáží napomáháte při formování chodidel.

masaz3[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Při masáži je třeba stimulovat reflexní body, nebo tedy nervová zakončení, které jsou propojeny po celém těle. Velkým plusem je, že si takto víte pomoci sami, v pohodlí domova. Nemusíte vyhazovat peníze za léky a ani za profesionální terapeutickou masáž. Pokud se bojíte, že si můžete ublížit, nebo jste prostě skeptičtí k této alternativní léčbě, podívejte se na to takto. Určitě Vás masáž zbaví stresu a možná i bolesti, přičemž ztratíte nanejvýš pár minut času.

V následujícím videu jsou ukázány základní kroky jak na to!