David Hampl
24 listopadu, 2019

Máte doma domácího mazlíčka? A je to kočka? Pokud ano, jistě o ní budete tvrdit to, že je to ten nejkrásnější domácí mazlíček na světě. Ano, to lidé dělají pořád. Pokud se však podíváte na tuto kočku, jistě nám dáte za pravdu, že je hezčí. Není nic špatného uznat, že možná existují i hezčí kočky, než je ta vaše. Tato vás o tom stoprocentně přesvědčí. Tím jsme si jisti.

Unikátní bengálská kočka

Stačí se na ni jednou jedinkrát podívat a bude vám jasné, že se do ní zamilujete. To proto, jak je krásná. A v tu chvíli po ní také jistojistě zatoužíte a budete ji chtít mít doma. Na rozdíl od běžných koček domácích se liší především svým zbarvením. Jistě jste viděli kočky bílé i černé, mourovaté nebo zrzavé, ale tuto barevnou kombinaci patrně ještě ne. Je to vzácnost, a i to jí přidává na kráse.

Vznikla zajímavým křížením

Jak tato krásná a unikátní kočka vznikla? Je to díky křížení, kdy se podařilo zkřížit kočku bengálskou a kočku domácí. Ne vždy se podobné pokusy setkají s úspěchem, ale tady můžeme jasně říci, že se to povedlo. Když se na ni podíváte, je třeba objektivně uznat, že z obou dvou si bere to nejlepší. Z té první je to její divokost a z té druhé je to její celková roztomilost. A to zbarvení? Nemá chybu.

Právě její původ spojený s křížením dává jasně tušit, že hlavně zbarvení symbolizuje především její divokost. Tvar těla a také uší jasně směřuje k tomu, že je v ní i kousek kočky domácí, která byla vždy symbolem roztomilosti.

Kočka s vlastním profilem na sociálních sítí

Podobných koček existuje celá řada, ale jenom málokterá je tak populární, jako tato. Jmenuje se Thor a zajímavé je na ní i to, že byla adoptována z útulku pro opuštěná zvířata. A od té doby je nejenom velkým miláčkem, ale je také celebritou. Má dokonce svůj vlastní profil na sociální síti, kde ji sleduje více než 200 000 lidí. Nedovíme se, jelikož každá její fotografie je skutečně velmi krásná.

Sdílejte článek