David Hampl
15 ledna, 2020

Také už nevíte, co všechno máte péct a tvořit? Pokud chcete potěšit svou rodinu a přátele něčím originálním a zároveň chuťově dokonalým, doporučujeme vám vyzkoušet náš dnešní recept na vynikající tvarohový dort. Nejen, že se po něm budete oblizovat vy, ale zároveň tím potěšíte chuťové pohárky všech svých blízkých. Recept je to snadný, takže ho zvládne naprosto každý.

Potřebné ingredience

Je samozřejmostí, že na přípravu bude potřeba nějaký čas, ale nemusíte se bát, že byste v kuchyni kvůli tomu strávili celé hodiny. S hravostí to zvládnete během chvíle. Pokud si kroužky budete chtít připravit, bude potřeba, abyste měli k dispozici následující ingredience a nástroje: 300 g mouky, 150 g krystalového cukru, 250 g másla, 1 prášek do pečiva, 1 vejce, 4 lžíce kakaa, 700 g tvarohu, 150 g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 3 žloutky a 4 bílky.

Hotovo během chvíle

Budete-li mít vše připravené, stačí se jen pustit do práce. Za chvíli se budete moci těšit z perfektního dortu, který rozveselí váš stůl. Postup je opravdu jednoduchý, takže za chvíli nebudete mít, co řešit. Recept se téměř neliší od přípravy klasického dortu.

Lahodná chuť tvarohu

Smíchejte mouku s cukrem, máslem, práškem do pečiva a kakao se třemi žloutky. Těsto zpracujte tak, aby bylo bez hrudek a pak ho rozdělte na dvě poloviny. Dalším krokem je zabalit je do fólie a vložit do chladničky na půl hodiny. Tvaroh rozkrájejte na malé kousky, přidejte 150 g krystalového cukru a vaječný žloutek a vanilkový cukr. Bílky pak smíchejte s tvarohem pomocí špachtle. Připravte si plech s vysokými boky a rozložte na něj pečící papír. Vyjměte jedno těsto z fólie a rozprostřete ho na pečící papír. Na tuto vrstvu dejte hmotu, která vznikla z tvarohu. Dalším krokem je nastrouhat druhou polovinu těsta. Pečte půl hodiny při 180 °C.

Sdílejte tento recept na vynikající dort se svými přáteli, ať si je mohou také vychutnat.

Sdílejte článek