Tento nápoj je nejen skvělou volbou pro chladné dny, ale také obsahuje řadu zdravotních benefitů

Nachlazení, rýma a kašel nejsou příjemné pro děti ani pro dospělé. V lékárně existuje mnoho léků proti nachlazení. Naštěstí ale můžete využít také sílu přírodních složek, které vám pomohou ještě lépe, a nebudete do sebe dávat žádnou chemii. Navíc vás budou stát jen zlomek toho, co byste zaplatili v lékárně. Ukážeme vám jeden osvědčený recept, který skvěle funguje.

Co budete potřebovat?

Na výrobu léčivého nápoje potřebujete poměrně hodně ingrediencí, ale od každé vám postačí velmi malé množství. Připravte si 150 ml mléka, 1 lžičku másla, ½ lžičky skořice, 1 lžičku medu, ½ lžičky kurkumy, ¼ lžičky mletého zázvoru, 1 žloutek a 1 banán. Je to hodně surovin, ale nebudou vás stát téměř žádné peníze a nápoj připravíte během chvilky, takže se vám to vyplatí.

Způsob přípravy

Mléko nalijte do hrnce a zahřejte ho. K bodu varu se dostat nesmíte. Do teplého mléka přidejte máslo a koření (skořici, kurkumu a zázvor). Míchejte, dokud se máslo dokonale nerozpustí.

Čtěte také: Inspirujte se těmito radami babiček a usmažte si dokonalé karbanátky

https://smakdnia.pl/

Potom nalijte tekutinu do nádoby, ve které můžete mixovat tyčovým mixérem. Anebo směs nalijte do mixéru na smoothie. Záleží na tom, co máte doma a co je pro vás pohodlnější.

https://smakdnia.pl/

Žlutek oddělte od bílku a přidejte ho do mléčné směsi. Potom přidejte oloupaný banán nakrájený na menší kousky a med. Vše důkladně smíchejte dohromady. Přidejte další lžíci medu a znovu důkladně promíchejte.

https://smakdnia.pl/

Poté nalijte hotový nápoj do sklenice a pusťte se do konzumace. Díky medu a banánu by měl chutnat velmi dobře, takže s ním nebudou mít problém ani menší děti.

https://smakdnia.pl/

Kontraindikace

Nápoj se vyrábí jen z přírodních surovin. Pro některé jedince ale mohou být škodlivé, i když jsou přírodní. Máte-li problémy s trávením laktózy, měli byste použít rostlinné mléko nebo mléko bez laktózy. Jestli budete dávat tento nápoj malým dětem, měli byste vynechat nebo hodně snížit množství kurkumy a zázvoru, protože to může podráždit jejich dýchací cesty a žaludek.

Zdroj: smakdnia.pl