Těsto na vosí hnízda připravíte levně a během chvilky. Jak?

Vosí hnízda patří mezi stálice mezi vánočním cukroví. Mnoha lidem připadá jejich příprava zdlouhavá a složitá, ale není to pravda. Recept je velmi jednoduchý a levný. Dnes se podíváme na přípravu samotného těsta, protože ne každému chutná i náplň. Anebo si náplň můžete připravit podle svého. Jestli máte malé děti, můžete je zapojit do přípravy tohoto vynikajícího cukroví. Podívejte se, jak si připravit úžasná vosí hnízda!

Co budete potřebovat?

Na výrobu tohoto receptu potřebujete jen šest ingrediencí. To je dobrá zpráva, protože díky tomu ušetříte a pochutnáte si na vynikajícím cukroví. Nezapomeňte si připravit také formičky na vosí hnízda. Bez nich vám příprava tohoto cukroví půjde hodně špatně. Na tento recept si připravte:

  • drcené domácí sušenky – 50 dkg,
  • vlašské ořechy (nasekané) – 20 dkg,
  • tuk na pečení – 10 dkg,
  • moučkový cukr – 20 dkg,
  • rum – 1 dl,
  • neslazený kakaový prášek – 3 lžíce.

Pracovní postup

Výroba je extrémně jednoduchá a zabere vám to jen chvilku. Sušenky namelte v cutteru s vlašskými ořechy. Potom přidejte moučkový cukr, margarín, rum a kakao. Získáte konzistenci, která je hodně podobná kokosovým koulím. Jestli bude těsto příliš suché, přidejte pár kapek mléka. Mělo by se mnohem lépe spojit a získáte homogenní těsto, které půjde snadno plnit do formiček. Jakmile ho můžete mít hotové, začne ta náročnější část práce, do které můžete zapojit děti.

Formičky na vosí hnízda si vždy posypte moučkovým cukrem, abyste z nich snadno dostali těsto. Do každé formičky natlačte trochu těsta a potom vosí hnízdo vyklepněte. Jestli nemáte k dispozici formičky na vosí hnízda, můžete si z těsta udělat ručně kuličky nebo šišky, které zasypete moučkovým cukrem. Jestli máte chuť na kokos, můžete kuličky obalit v kokosu. Získáte zcela jinou chuť a můžete toto těsto použít i na oba druhy cukroví najednou. Díky tomu nebudete muset připravovat dvě různá těsta.

Zdroj: mindmegette.hu