Toto jsou varovné signály, oznamující riziko rakoviny štítné žlázy. Mnoho lidí je podceňovalo a potom si od lékaře museli vyslechnout špatné zprávy.

V dnešní moderní době velmi často spoléháme, že medicína je všemocná a dokáže zázraky. Mnohdy tomu tak je, ale stále platí, že prevence je půl zdraví a dokáže vám zachránit život. Buďte ke svému tělu pozorní a včas rozpoznejte nebezpečné nemoci, které vám mohou hrozit. Pevně doufáme, že se vám všechny zákeřné nemoci vyhnout a budete žít šťastný a dlouhý život bez zbytečných návštěv lékařů. I přesto vám doporučujeme, aby si svému tělu věnovali více pozornosti, a když se objeví některý varovný signál, tak se s ním nebáli jít k lékaři. Dnes si ukážeme, které signály mohou značit hrozící rakovinu štítné žlázy.

Rakovina je vždy potíž

Diagnostikování rakoviny štítné žlázy nebo problémy s ní, je v dnešní době poměrně časté. Naštěstí se jedná o druh rakoviny, resp. onemocnění, které lze vyléčit snadněji než jiné druhy rakoviny. I přesto se stále jedná o rakovinu, a proto je potřeba k tomu přistupovat zodpovědně. V opačném případě by to mohlo mít katastrofální dopad. Nejčastějšími potížemi, které značí problémy se štítnou žlázou, jsou otoky krku a potíže s polykáním.

Příznaky rakoviny

Příznaky nádoru štítné žlázy nemusí být vždy úplně specifické a velmi často je odhalí až ultrazvukové vyšetření. Velmi často se však jedná o následující příznaky: otoky krku, zvětšené lymfatické uzliny, potíže s polykáním, bolest krku a nepříjemný chrapot. Není ovšem nutné, aby všechny uzliny znamenaly problémy se štítnou žlázou.

Čtěte také: Z čeho máte hrb a jak ho odstranit? Není to jen o Vašem držení těla!

Typy rakoviny

Teplá uzlina znamená nadměrnou činnost štítné žlázy a zde mezi příznaky patří: rychlý srdeční rytmus, pocení, snížená tepelná tolerance a výrazná ztráta hmotnosti. Studená uzlina znamená ve velké míře případů problémy a hrozící rakovinu. Typ uzliny se u pacientu získává izotopovým vyšetřením. Rakovina štítné žlázy má 4 druhy. Nejběžnějším je papilární a postihuje až 80 % pacientů s rakovinu. Dalšími typy jsou medulární, folikulární a anaplastický. Všechny typy se musí řešit s lékařem a většinou operativní formou. Dbejte proto na své tělo a dávejte si pozor.