Tradiční americké brownies jsou skvělá domácí pochoutka

Brownies patří mezi nejoblíbenější pochoutky na světě. Pro děti i dospělé je to chutná, jednoduchá a levná svačina nebo sladká snídaně. Hodně lidí si je kupuje v obchodě a zbytečně platí vysoké částky za jejich konzumaci. Místo toho si je můžete připravit ve své kuchyni a užít si tradiční americký dezert u sebe doma. Uvidíte, že děti budou nadšené a budou požadovat další várku!

Co budete potřebovat?

Na výrobu klasických brownies potřebujete jen pár základních surovin, které máte zajisté doma. Díky tomu si je můžete připravit prakticky kdykoli na ně dostanete chuť. To je jejich velká výhoda, společně s nízkou cenou za jejich přípravu. Na výrobu brownies podle amerického receptu (pro autentickou chuť) budete potřebovat:

shutterstock.com
  • rozpuštěné máslo,
  • hořká čokoláda,
  • nesolené máslo,
  • vejce – 3 ks,
  • cukr – 150 gramů,
  • hnědý cukr – 50 gramů,
  • univerzální mouka – 70 gramů,
  • kakaový prášek – 30 gramů.

Pracovní postup

Vyrobit si domácí brownies je velmi jednoduché a rychlé. Formu, ve které budete péct brownies, vymažte rozpuštěným máslem a vyložte pečicím papírem. Hořkou čokoládu rozpusťte společně s kouskem másla. Dejte na stranu. Vejce vyšlehejte s cukrem (krystal), hnědým cukrem a důkladně promíchejte. Misku s touto směsí položte do vodní lázně a znovu promíchejte. V tuto chvíli již máte téměř hotovo. Tento recept je totiž vážně rychlý.

Čtěte také: Metrowiec je vynikající dort, který vám pochválí každá návštěva

shutterstock.com

Mixérem vyšlehejte smetanu, přidejte čokoládovou směs a velmi dobře promíchejte. Smíchejte mouku s kakaem, spojte dohromady obě směsi a důkladně promíchejte. Všechno se musí dokonale spojit, abyste získali ty nejlepší brownies. Nesmíte ovšem směs přemíchat, jinak ztratí svou strukturu. Těsto nalijte do formy, troubu předehřejte na 170 stupňů a pečte po dobu 25 minut. Zkontrolujte těsto špejlí. Až bude hotové, nechte ho vychladnout a pochutnejte si. Nakrájejte brownies na kousky a podávejte. Dobrou chuť!