Dezert ochutnají také děti, které normální tvaroh nejedí. V koláči totiž vůbec není poznat, že tam nějaký je. Stane se u dětí velmi oblíbený! Povede se každému a pochválí vám ho rodina i přátelé. Zapomeňte na klasickou bábovku nebo perník, s tímto receptem zabodujete a už nebudete chtít péct jiný dort.

Budete potřebovat větší množství surovin, ale výsledek stojí za to

Na pečení sladkého dezertu budete potřebovat:

  • 250 g mouky
  • 80 g másla
  • 50 g moučkového cukru
  • 1 vejce
  • ½ dcl zakysané smetany
  • Jedlou sodu

Budete si muset také připravit náplň, na kterou si připravte 500 g propíchaného tvarohu, 150 g cukru, 25 g krupice, 2 žloutky, 1 dl zakysané smetany a 2 bílky. Na vrch dortu budete potřebovat 4 bílky, 90 g cukru a broskvový džem.

Z ingrediencí, které jsou potřeba na těsto, připravte těsto. Větší plech vymažte máslem, posypte moukou a rozložte na něj těsto. Pečte v předehřáté troubě na 180 stupňů do polo upečeného stavu, což znamená, že to bude trvat asi 10-15 minut, podle typu trouby.

Tento základ pomažte džemem a přelijte tvarohovým krémem

Krém vytvoříte smícháním veškerých surovin, které jsou uvedené. Základ natřete džemem, kromě broskvového můžete použít i jiné ovoce. Navrch nalijte tvarohový krém a vložte zpátky do trouby. Mezitím si z bílků ušlehejte tuhý sníh.

Po 20 minutách bude dezert upečený, poznáte to podle toho, že tvaroh je pružný a neteče. Vyndejte z trouby a pomocí lžíce, vidličky nebo stříkačky nastříkejte různé tvary směsí z bílků, cukru a džemu. Poté znovu vraťte do trouby, dokud pěna nebude trochu červená. Nakrájejte na plátky a podávejte.

Můžete vyzkoušet různé obměny tohoto dortu. Na vrch dortu můžete přidat jiný druh ovocného džemu. Osladit si ho můžete ještě kvalitním kakaem nebo si ho použít sladké posypky, děti budou nadšené, když si ho již upečený ozdobí například lentilkami nebo gumovými medvídky.

Sdílejte článek